Kategorie
Bez kategorii

Home of Teddy – garść podstawowych informacji o Nas

Nasz rozwój językowy istnieje od września 2009 roku. Zaczęliśmy swoją działalność na terenie Łabęd (to jest dzielnica Gliwic). Dziś po prawie dziesięciu latach ciężkiej i wytężonej pracy mamy swoje oddziały w SP13 (Gliwice-Żerniki), SP39 (Gliwice-Obrońców Pokoju), SP6 (Gliwice – Jasnogórska), ZSO w Pilchowicach, a także Łabędach. Rozwijamy się i każdego roku staramy się oferować naszym Słuchaczom nowe wyzwania i nowe możliwości.

Nasz rozwój językowy jest całkowicie autorskim projektem, nie pracujemy na franczyzie, zarówno pod kątem organizacyjnym jak i edukacyjnym. Wszystkie wdrażane projekty są unikatowe i zindywidualizowane pod kątem potrzeb naszych Klientów, a także predysponowane przez idee, które nam przyświecają.

          W naszej szkole stawiamy na relację jako podstawę prawidłowo przebiegającego procesu edukacyjnego. Jesteśmy nowatorscy, bo:

 1. stosujemy trójpodmiotowość,
 2. wdrażamy NVC (nonviolent communication) – porozumienie bez przemocy,
 3. traktujemy ucznia holistycznie i szanujemy jego integralność,
 4. nie używamy kar i nagród, gdyż powodują one wytworzenie się motywacji zewnętrznej, a nam zależy na tym, aby Dzieci chciały uczyć się razem z nami, a co za tym idzie na wytworzeniu się motywacji wewnętrznej,
 5. nie oceniamy i nie etykietujemy naszych uczniów (stosowane są jedynie procenty, aby mniej więcej określić stopień opanowania danego zakresu materiału),
 6. tworzymy atmosferę zrozumienia i akceptacji – są to niezmiernie ważne czynniki, które umożliwiają (w dużej mierze) efektywną edukację,
 7. uczymy przez zabawę, gdyż zgadzamy się w 100% ze słowami Einsteina „Zabawa jest najwyższą formą nauki”
 8. rozwój jest dla nas istotnym elementem – z każdej perspektywy – ucznia, rodzica i nauczyciela,
 9. oferujemy liczne zajęcia dodatkowe, które w dużej mierze przekładają się na naturalny sposób przyswajania języka obcego,
 10. uczymy na zasadzie zanurzenia w języku obcym (naturalna metoda uczenia się języka ojczystego),tzn. że nauczyciel na zajęciach mówi w 90% po angielsku do Dzieci, mimo iż nie posiadają one jeszcze kompetencji potrzebnych do dokładnego zrozumienia wszystkich wypowiedzianych słów, czy zwrotów,
 11. stosujemy metodę TPR (total physical respond), reagujemy całym ciałem na wszystkie możliwe komunikaty, tzn. pokazujemy możliwie wszystkie czynności. 

Home of Teddy to miejsce twórcze, w którym spotykają się ludzie pełni zapału i oddani wyznawanym w niej ideom.

Autor: Anna Górny-Bogulska

Od 2009 roku właścicielka Home of Teddy. Z wykształcenia jestem magistrem pedagogiki wczesnoszkolnej z przedszkolną z dodatkową specjalnością język angielski. Nie wyobrażam sobie pracy innej niż z Dziećmi, dlatego po rozstaniu ze szkoła publiczną wiedziałam, że odnajdę się tylko w sektorze prywatnej edukacji. Pomysł założenia szkoły językowej pojawił się bardzo szybko, dlaczego? Bo Dzieci uwielbiają uczyć się języków obcych, a w Teddy School mogą uczyć się zupełnie inaczej. Jestem pasjonatką pedagogiki, czytam książki i publikacje, gdzie opisane są innowacje pedagogiczne, które staram się wprowadzać w mojej szkole językowej - na przekór zasadzie "teoria swoje, a praktyka swoje". Prywatnie jestem mamą dwóch córek - Celiny i Klementyny. Najbardziej lubię spędzać czas z rodziną, ale ważne są także moje pasje - rysunek, film, teatr - na które staram się również znaleźć czas. Chciałabym razem z mężem pojeździć na motocyklu - jak dotąd strach miał większe oczy, kto wie może uda się w najbliższej przyszłości.