Kategorie
Bez kategorii

Julia Donaldson

Julia Donaldson urodziła się w Londynie w 1948 roku. Jest słynną pisarką, znaną przede wszystkim ze stworzenia postaci Gruffalo. Jako dziecko uczęszczała z siostrą do Dziecięcej Opery. Bardzo interesowała się muzyką, jej ojciec był wiolonczelistą, a mama piosenkarką. Donaldson rozpoczęła swoją karierę jako autorka piosenek – pisała piosenki dla dziecięcej telewizji BBC. Jej pierwsza książka ‘A Squash and a Squeeze’ została opublikowana w 1993 roku.

Jednak, to jej druga książka – ‘The Gruffalo’ – zdobyła największą popularność.  Jest to historia o myszy, która próbuje przekonać bestię – Gruffalo – że on (mysz) jest najstraszniejszy w lesie. Książka spotyka się z wielkim entuzjazmem. Książka otrzymała wiele nagród, a jej kolejna część – The Gruffalo’s Child’ również spotkała się z uznaniem. Donaldson opublikowała około 140 książek, musicali i sztuk, i zamierza opublikować wiele więcej w przyszłości.

Autor: Anna Górny-Bogulska

Od 2009 roku właścicielka Home of Teddy. Z wykształcenia jestem magistrem pedagogiki wczesnoszkolnej z przedszkolną z dodatkową specjalnością język angielski. Nie wyobrażam sobie pracy innej niż z Dziećmi, dlatego po rozstaniu ze szkoła publiczną wiedziałam, że odnajdę się tylko w sektorze prywatnej edukacji. Pomysł założenia szkoły językowej pojawił się bardzo szybko, dlaczego? Bo Dzieci uwielbiają uczyć się języków obcych, a w Teddy School mogą uczyć się zupełnie inaczej. Jestem pasjonatką pedagogiki, czytam książki i publikacje, gdzie opisane są innowacje pedagogiczne, które staram się wprowadzać w mojej szkole językowej - na przekór zasadzie "teoria swoje, a praktyka swoje". Prywatnie jestem mamą dwóch córek - Celiny i Klementyny. Najbardziej lubię spędzać czas z rodziną, ale ważne są także moje pasje - rysunek, film, teatr - na które staram się również znaleźć czas. Chciałabym razem z mężem pojeździć na motocyklu - jak dotąd strach miał większe oczy, kto wie może uda się w najbliższej przyszłości.