Kategorie
Bez kategorii

Brytyjskie tradycyjne przysmaki

Jedzenie w Wielkiej Brytanii jest często porównywane do brytyjskiej pogody – nudne, nijakie i niezachęcające. Jednak kuchnia na Wyspach jest naprawdę bardzo smaczna. Oto 7 najbardziej popularnych dań:

  1. Ryba z frytkami – można ja zjeść zarówno w barach na świeżym powietrzu, jak i drogich restauracjach.
  2. Kiełbaski z ziemniakami, często podawane z groszkiem i sosem pieczeniowym.
  3. Haggis – tradycyjne danie szkockie, składające się z owczego serca, wątróbki, płuc, cebuli i przypraw.
  4. Kiełbaski zapiekane w cieście, a w dokładnym tłumaczeniu „ropucha w dziurze”, podawane z warzywami i sosem pieczeniowym.
  5. Zapiekanka pasterska – mielona jagnięcina zapiekana z warzywami pod przykryciem puree z ziemniaków.
  6. Angielskie śniadanie – składa się z bekonu, kiełbasek, jajek, tostów, pieczarek, pomidorów i fasoli.
  7. Niedzielna pieczeń – pieczone mięso, podawane z pieczonymi warzywami (najczęściej ziemniaki, marchewki, groszek), podawane z puddingiem Yorkshire i sosem pieczeniowym.

Autor: Anna Górny-Bogulska

Od 2009 roku właścicielka Home of Teddy. Z wykształcenia jestem magistrem pedagogiki wczesnoszkolnej z przedszkolną z dodatkową specjalnością język angielski. Nie wyobrażam sobie pracy innej niż z Dziećmi, dlatego po rozstaniu ze szkoła publiczną wiedziałam, że odnajdę się tylko w sektorze prywatnej edukacji. Pomysł założenia szkoły językowej pojawił się bardzo szybko, dlaczego? Bo Dzieci uwielbiają uczyć się języków obcych, a w Teddy School mogą uczyć się zupełnie inaczej. Jestem pasjonatką pedagogiki, czytam książki i publikacje, gdzie opisane są innowacje pedagogiczne, które staram się wprowadzać w mojej szkole językowej - na przekór zasadzie "teoria swoje, a praktyka swoje". Prywatnie jestem mamą dwóch córek - Celiny i Klementyny. Najbardziej lubię spędzać czas z rodziną, ale ważne są także moje pasje - rysunek, film, teatr - na które staram się również znaleźć czas. Chciałabym razem z mężem pojeździć na motocyklu - jak dotąd strach miał większe oczy, kto wie może uda się w najbliższej przyszłości.