Kategorie
Bez kategorii

Od dzisiaj Home Of Teddy

Szkoła językowa Teddy School istnieje na rynku od 2009 roku. Przez 11 lat naszym głównym celem była (i jest nadal) zmiana edukacyjna. Zmiana, która zakłada zupełnie inne wartości leżące u podstaw, zmiana pociągająca za sobą kolejne innowacje (nie nowinki), zmiana dzięki, której dzieci i młodzież, a także rodzice i mentorzy będą szczęśliwi i będą chcieli zdobywać nowe kompetencje. 

Przez tę pierwsza dekadę widzieliśmy jak proces – w którym nieustannie jesteśmy – nabiera rozpędu, widzimy w jakim momencie jesteśmy, widzimy gdzie zmierzamy i czego chcemy, dlatego dziś zmieniamy nazwę na HOME OF TEDDY. Nie jesteśmy już “szkołą” w rozumieniu tego słowa – nie mamy kar, nagród, metod zewnętrznego sterowania, ocen, etykiet, zadań domowych, testów, kartkówek…itp. 

A co mamy? 

Mamy dbanie o kompetencje społeczne i emocjonalne, facylitację błędu, szukanie rozwiązań i ustawianie mózgu w pozycji na “tak”, nazywanie potrzeb i określanie strategii, nazywanie własnych granic i mówienie o nich, komunikację żywą, budowanie motywacji wewnętrznej, mediacje, uważność, dydaktykę mózgu- wszystko w zanurzeniu w języku angielskim. 

 • Dziś wybieramy, że nasze miejsce to nie będzie “szkoła” to będzie ROZWÓJ. 
 • Dziś wybieramy, że osoby u nas zatrudnione i odbywające edukacyjną podróż z dziećmi i młodzieżą to nie będą lektorki, lecz MENTORKI. 
 • Dziś wybieramy, że idziemy stale pod prąd, stale pod górę zmierzając do celu – patrząc na drogę, widząc etap, na którym jesteśmy. 
 • Dziś wybieramy, ŚWIADOMOŚĆ tego co chcemy zrobić i jak chcemy to osiągnąć. 
 • Dziś wybieramy INTENCJĘ z jaką podchodzimy do relacji, pracując nad sobą i kierując światło na siebie – aby wiedzieć co mam, a czego mi brakuje, tak by móc obdzielać tym innych.

Home of Teddy z wartościami i fundamentami, takimi jak te przedstawione powyżej funkcjonuje już od kilku lat, jednak każda zmiana to proces – coś jak z cyklem życiowym motyla – teraz nastał czas na kolejny etap, wielki etap. Patrzymy na nasz edukacyjny kawałek inaczej, mając szereg narzędzi do przecierania szlaków :  

 • okulary potrzeb, m
 • metoda SNO, 
 • 4 rodzaje uszu do słuchania, 
 • uważność na sygnały płynące z ciała, 
 • zmianę perspektywy.
 • szukanie głębiej. 

Dodatkowo chcemy dzielić się tym, co w nas żywe z Wami, chcemy pokazywać świat, który widzimy i zapraszać Was do niego, chcemy abyście poczuli się w nim jak w domu – nie budynku, ale jedności serc. 

Autor: Anna Górny-Bogulska

Od 2009 roku właścicielka Home of Teddy. Z wykształcenia jestem magistrem pedagogiki wczesnoszkolnej z przedszkolną z dodatkową specjalnością język angielski. Nie wyobrażam sobie pracy innej niż z Dziećmi, dlatego po rozstaniu ze szkoła publiczną wiedziałam, że odnajdę się tylko w sektorze prywatnej edukacji. Pomysł założenia szkoły językowej pojawił się bardzo szybko, dlaczego? Bo Dzieci uwielbiają uczyć się języków obcych, a w Teddy School mogą uczyć się zupełnie inaczej. Jestem pasjonatką pedagogiki, czytam książki i publikacje, gdzie opisane są innowacje pedagogiczne, które staram się wprowadzać w mojej szkole językowej - na przekór zasadzie "teoria swoje, a praktyka swoje". Prywatnie jestem mamą dwóch córek - Celiny i Klementyny. Najbardziej lubię spędzać czas z rodziną, ale ważne są także moje pasje - rysunek, film, teatr - na które staram się również znaleźć czas. Chciałabym razem z mężem pojeździć na motocyklu - jak dotąd strach miał większe oczy, kto wie może uda się w najbliższej przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *