Kategorie
O nas

Chcesz aby Twoje dziecko nauczyło się języka angielskiego?

Kiedy dziecko przychodzi na świat jest automatycznie przystosowane do uczenia się języka. Człowiek jest istotą stadną, potrzebuje innych ludzi, aby się rozwijać, poznawać, doświadczać. Dlatego gdy mówimy do noworodka nie upraszczamy zdań, nie staramy się aby brzmiały one łatwiej, nie pilnujemy się aby używać tylko słów podstawowych. Mówimy cały zdaniami, niejednokrotnie wielokrotnie złożonymi. Jednocześnie dbamy o komfort dzieci i pokazujemy im obrazki konturowe, czarno białe wskazując palcem na dany element i nazywając go dokładnie artykułując ich nazwę pojedynczym słowem. Czytając opowieści wskazujemy dziecku elementy w książce, tak aby wiedziało na co skierować wzrok, w momencie gdy wypowiadamy określone frazy.

Są to elementy przyswajania języka w sposób naturalny – w sposób jaki uczymy się języka ojczystego. Ucząc dzieci angielskiego chcemy korzystać z tych elementów, programując tak działania podczas zajęć, aby umożliwiały one im poznawanie języka w sposób naturalny.
Z ciekawością, ekscytacją, umiejętnościami zdobywanymi według schematu – najpierw świat bliski Tobie, elementy tożsame dla Twojego świata, prezentowane przy użyciu różnych środków, aktywności oraz form pracy.

Zajęcia z dziećmi na kursach PANDAS są podzielone na 9 części tematycznych w każdym roku nauki. Każda część to inny dział, jednocześnie pamiętamy o treściach przeplatających się  – co oznacza, że budujemy nowe piętra domu kompetencji językowych na tym co zostało zbudowane wcześniej. Dlatego tak ważne są fundamenty wylewane już na kursach PANDAS. Poznawanie podstawowych słów, zwrotów, piosenek rymowanek, zabaw, opowieści powoduje stworzenie przestrzeni do bycia w języku angielskim. 

“Mój pierwszy słowniczek zwrotów i słówek” to opracowanie zawierające 100 podstawowych słówek ze świata bliskiego dziecku oraz 30 podstawowych zdań do wykorzystania z podanym słownictwem. 

Dzięki “Słowniczkowi” będą Państwo mogli spędzić czas z dziećmi, pozostając w kontakcie i blisko siebie poznając razem słówka i zwroty.
Co za tym idzie przyczynią się Państwo do rozkochania dziecka w języku angielskim, wprowadzając je w świat języka obcego w atmosferze bezpieczeństwa, wsparcia i akceptacji. 

Wraz ze “Słowniczkiem” otrzymają Państwo link do nagrania z wszystkimi słówkami i zdaniami – tak aby mieli Państwo pewność, iż dzieci poznają poprawny sposób wypowiadania tychże treści.

Aby nabyć słowniczek obrazkowy wraz z nagraniami o wartości 50 PLN napisz do nas na maila biuro@homeofbears.pl.

www.homeofbears.pl

Autor: Anna Górny-Bogulska

Od 2009 roku właścicielka Home of Teddy. Z wykształcenia jestem magistrem pedagogiki wczesnoszkolnej z przedszkolną z dodatkową specjalnością język angielski. Nie wyobrażam sobie pracy innej niż z Dziećmi, dlatego po rozstaniu ze szkoła publiczną wiedziałam, że odnajdę się tylko w sektorze prywatnej edukacji. Pomysł założenia szkoły językowej pojawił się bardzo szybko, dlaczego? Bo Dzieci uwielbiają uczyć się języków obcych, a w Teddy School mogą uczyć się zupełnie inaczej. Jestem pasjonatką pedagogiki, czytam książki i publikacje, gdzie opisane są innowacje pedagogiczne, które staram się wprowadzać w mojej szkole językowej - na przekór zasadzie "teoria swoje, a praktyka swoje". Prywatnie jestem mamą dwóch córek - Celiny i Klementyny. Najbardziej lubię spędzać czas z rodziną, ale ważne są także moje pasje - rysunek, film, teatr - na które staram się również znaleźć czas. Chciałabym razem z mężem pojeździć na motocyklu - jak dotąd strach miał większe oczy, kto wie może uda się w najbliższej przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *