Kategorie
O nas

Chcesz aby Twoje dziecko spędziło dobry czas i nauczyło się kilku zwrotów? Sprawdź nas.

Uczenie się języka może być przygodą, pełną wyzwań, plejady emocji, szukania strategii, patrzenia na to co chcę osiągnąć i jak chcę to zrobić, szukania sensu i porządku w tym co robię, przy jednoczesnym łagodnym spojrzeniu na siebie, patrzeniu z miłością i akcpetkafją na błędy i porażki, które przyjdzie mi przeżywać podczas tej podróży. Jakże ważne jest bezpieczeństwo i komfort oraz wsparcie i empatia – aby podróż ta mogła trwać i przynosiła coraz to nowe skarby w skrzyni pamięci.

Aby gromadzić i później wykorzystywać, konieczna jest chęć i autentyczny entuzjazm. Wszystko co to opisałam powyżej jest dla mnie synonimem “dobrego czasu”. Czasu, który buduje i ubogaca – nie jest poświęcony na ugniatanie, sterowanie, kształtowanie – raczej uwaga położona jest na towarzyszenie, wspieranie i bycie obecnym przy jednoczesnym roztaczaniu przestrzeni do realizacji określonych działań. 

Uczenie dzieci w wieku przedszkolnym jest niezmiennie połączone z tworzeniem więzi i relacji, akceptacją na określone zachowania, wspólnym oswajaniem określonych działań, tłumaczeniem czym są emocje i o czym nas informują, szukaniem rozwiązań które uwzględnią każdą ze stron. 

W grupach przedszkolnych bardzo ważna jest uwaga i dawanie jej wszystkim osobom biorącym udział w procesie rozwoju językowego. Uczenie się następuje wówczas, gdy dziecko czuje się bezpieczne i akceptowane takim jakie jest – z wszystkim co wnosi – a nie dlatego, że zrobiło określoną rzeczy, czy udzieliło określonej odpowiedzi. Dzieci nie uczą się od ludzi, których nie lubią – a co za tym idzie, relacja jest tutaj tożsama z edukacją, czyli rozwojem kompetencji językowych. Dzieci uczą się słów oraz podstawowych zdań -tak aby mogły w prosty sposób opisać otaczający ich, ich własny świat. Chcemy, aby dzieci potrafiły powiedzieć co znajduje się wokoło nich, co lubią, czego nie lubią, co mają, czego nie mają, co lubią najbardziej – a co za tym idzie stanowi to ich ulubioną rzecz, czy czynność.  

Jeżeli zainteresowały Cię treści zawarte w powyższym artykule, zapraszamy Cię do pobrania bezpłatnego nagrania czytania bajki po angielsku, a następie pobrania elementów do układania historyjki obrazkowej, o wartości 30 zł. Aby otrzymać darmowe materiały, wypełnij poniższy formularz.

[FM_form id=”6″]

Autor: Anna Górny-Bogulska

Od 2009 roku właścicielka Home of Teddy. Z wykształcenia jestem magistrem pedagogiki wczesnoszkolnej z przedszkolną z dodatkową specjalnością język angielski. Nie wyobrażam sobie pracy innej niż z Dziećmi, dlatego po rozstaniu ze szkoła publiczną wiedziałam, że odnajdę się tylko w sektorze prywatnej edukacji. Pomysł założenia szkoły językowej pojawił się bardzo szybko, dlaczego? Bo Dzieci uwielbiają uczyć się języków obcych, a w Teddy School mogą uczyć się zupełnie inaczej. Jestem pasjonatką pedagogiki, czytam książki i publikacje, gdzie opisane są innowacje pedagogiczne, które staram się wprowadzać w mojej szkole językowej - na przekór zasadzie "teoria swoje, a praktyka swoje". Prywatnie jestem mamą dwóch córek - Celiny i Klementyny. Najbardziej lubię spędzać czas z rodziną, ale ważne są także moje pasje - rysunek, film, teatr - na które staram się również znaleźć czas. Chciałabym razem z mężem pojeździć na motocyklu - jak dotąd strach miał większe oczy, kto wie może uda się w najbliższej przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *