fbpx
2295
Anna
Kursy Pandas
30 minut 2 razy w tygodniu 5
Zapisz się

Z entuzjazmem w świat angielskiego

Zajęcia z języka angielskiego dla przedszkolaków to 30 minutowe spotkania, odbywające się 2 razy w tygodniu. Zajęcia są prowadzone według energii: Teaching in empathy oraz Dynamic English – są to dwie metody akredytowane przez Home of Bears. Dzięki unikatowemu podejściu do edukacji, akceptacji, wdzięczności, życzliwości i autentyczności potrafimy stworzyć z dziećmi uczącymi się u nas relację, która stanowi podstawę zdobywania kolejnych sprawności i umiejętności. Czerpiemy z dziecięcego entuzjazmu – pobudzając go i pielęgnując tak aby wzrastał. Entuzjazm jest katalizatorem przyswajania wiedzy w sposób bezwiedny. Zajęcia są prowadzone w 90% w języku angielskim, 10% języka polskiego jest to czas na tłumaczenie zwrotów, których się uczymy – tak aby dzieci mogły samodzielnie je wykorzystywać, w sytuacjach tożsamych dla nich – a co za tym idzie, wiedziały co mówią i były świadomymi użytkownikami języka angielskiego.

Kilka podstawowych faktów o zajęciach dla przedszkolaków w Home of Bears:

 • Zajęcia trwają 30 minut i są prowadzone 2 razy w tygodniu
 • Zajęcia są prowadzone w 90% w języku angielskim
 • Zajęcia są w 100% dywanowe – dzieci pracują z lektorką w kółku
 • Zajęcia oparte są o pracę na materiałach wizualnych – typu flashcards i word cards
 • Zajęcia angażują dzieci do pracy w różny sposób – od aktywności audialnych (słuchowych) po lingwistyczne (mówienie)
 • Dzieci uczą się w oparciu o piosenki i rymowanki
 • Dzieci przyswajają całe zdania, a każdy nowy temat jest wprowadzany na zasadzie odniesienia do tego co już było i jest im znane

Czy kursy Pandas są dla Twojego dziecka?
Przekonajmy się!

Pierwsze trzy lata życia dzieci są niesamowicie cenne z perspektywy rozwoju, a co za tym idzie możliwości dzieci. Najnowsze badania wykazują, iż kontakt rodzica i dziecka powoduje aktywację określonych przestrzeni mózgu, a co za tym idzie zwiększa ilość wytworzonych połączeń nerwowych. Korzystając z tej wiedzy i kładąc ją u podstaw organizowania zajęć dla dzieci przedszkolnych, chcemy w Home of Bears zbudować bezpieczną przestrzeń do uczenia się języka obcego.
Stawiamy na relację, bo stanowi ona u nas podstawę procesu edukacyjnego – na każdym poziomie. Pracując z małymi dziećmi (w wieku od 3 do 6 lat) korzystamy z bycia obecnym tu i teraz, czerpiemy z dziecięcego entuzjazmu, dajemy dzieciom uwagę i komfort, uczymy ich świadomości własnych emocji – szczególnie tych, które pokazują iż jakaś potrzeba nie jest zaspokojona – i tego co można wtedy zrobić.
Pokazujemy czym jest akceptacja i życzliwość – dzięki czemu dzieci nie stają ze sobą w blokach startowych, a idą razem będąc uważnymi na siebie i innych. Każde dziecko jest inne – w Home of Bears to nie jest frazes – a fakt. Każde dziecko zatem przyswaja wiedzę w swoim indywidualnym tempie i rytmie. Bez pośpiechu, bez poganiania, bez porównywania i epitetowania i bez zewnętrznego sterowania.
Dzięki skorelowaniu tych elementów możemy osiągnąć rezultaty, które będą trwałe i staną się zalążkiem motywacji wewnętrznej. Motywacja wewnętrzna to taka postawa, która pozwala człowiekowi dążyć do samorozwoju, z czystej chęci nauczenia się nowych umiejętności, czy zdobycia nowych kompetencji.

Na każdym poziomie kursów PANDAS dzieci otrzymują materiały edukacyjne w postaci – Książeczki – zbudowanej z 3 autonomicznych części:

 1. Bears CARDS Jest to część, w której znajduje się cały spis leksyki i gramatyki, który będzie omawiany podczas rocznego kursu Pandas dla 3-latków. Znajdują się tam karty, które mogą służyć za plakaty, mapy mentalne oraz takie które trzeba wypełnić. Są one ustawione zgodnie z omawianym programem – tak aby dzieci miały możliwość powtarzania materiału wtedy kiedy mają na to ochotę, a jednocześnie zauważały w książce to czym zajmują się aktualnie na zajęciach.
 2. Bears STICKERS Jest to część, która ma na celu zabawę z dzieckiem w rozumienie zdań i ćwiczenie małej motoryki (naklejanie odpowiedniej naklejki). Każda karta Bears Stickers jest skorelowana z jednym całym tematem omawianym podczas rocznego kursu.
 3. Bears STORIES Jest to część książki, która polega na czytaniu opowiadania i pokazywaniu dzieciom określonych elementów, o których mowa w opowiadaniu. Czytanie po angielsku może być elementem wspólnego czytania – jako rytuał codzienny. W konsekwencji wzbogaci się dziecka słownik bierny – czyli słownictwo i zdania, które dziecko rozumie. Każde następne czytanie tego samego tekstu, przyczyni się do wzbogacenia słownika czynnego – czyli tego, co dziecko będzie umiało powiedzieć samodzielnie.

Home of Bears
Oto nasze filary w pracy z przedszkolakami

Pracując z dziećmi przedszkolnymi pamiętamy o tym, co jest niewidoczne gołym okiem – to znaczy o procentujących aktywnościach, które nie przynoszą rezultatu już. Często po zajęciach dzieci są zasypywane pytaniami typu: Jak było? Co pamiętasz? Zaśpiewasz jakąś piosenkę? – tymczasem dzieci w wieku przedszkolnym mają uwagę, która skupia się w sposób sinusoidalny. Co oznacza, iż uwaga jest płynna i szybko ulega rozproszeniu. Nie zmienia to faktu, iż dzieci zapamiętują treści, o ile są one dla nich wartościowe, jeżeli treści łączą się z emocjami, które je zakorzeniają. Home of Bears to miejsce, w którym patrzymy na perspektywę dalszą niż jeden miesiąc, czy jeden rok. Tworzymy warunki do bezpiecznego przyswajania wiedzy, w oparciu o akceptację i życzliwość, a także wdzięczność. Nie stosujemy epitetów, porównań, ani żadnych form zewnętrznego motywowania, gdyż zależy nam na wypracowaniu takiego podejścia u dzieci, które nazywane jest – mózgiem na “tak”. Oznacza to, że dzieci nie reagują stresem, czy petryfikacją w sytuacji problematycznej, lecz potrafią spojrzeć na nią z perspektywy szansy i możliwości.

W Home of Bears pracujemy z dziećmi przedszkolnymi, w ramach kursów Pandas ucząc je języka angielskiego w akompaniamencie wartości oraz akceptacji własnych emocji.

Teraz poznaj mentorki, które będą towarzyszyć Tobie i Twojemu dziecku w poznawaniu języka angielskiego. Jeżeli klikniesz w zdjęcie intersującej Cię mentorki – zobaczysz jej krótką charakterystykę.

Za co płacisz, jeżeli decydujesz się na kurs Pandas?

Kursy Pandas są autorskim projektem edukacyjnym, opartym o najnowsze zdobycze wiedzy z takich dziedzin jak psychologia, pedagogiką, neurodydaktyka. Wyrastają z takich filarów jak Porozumienie bez przemocy, Minimediacje metodą SNO, budowanie motywacji wewnętrznej, programowanie mózgu na “tak”, dawanie przestrzeni i bycie blisko, dziecięcy entuzjazm jako siła napędowa edukacji, praca na relacji i w oparciu o nią.

W ramach kursu otrzymujesz:

 1. Książeczkę do pracy w domu złożoną z 3 części:
  • Bears cards – zbiór kart obrazujących gramatykę i leksykę realizowaną podczas rocznego kursu języka angielskiego; wśród kart znajdują się takie które trzeba uzupełnić, takie które można wyeksponować jako plakat, takie w których trzeba coś narysować.
  • Bears stickers – to karty do powtórek ze słownictwa i gramatyki, ćwiczące jednocześnie motorykę małą (czyli sprawność małej ręki w manipulowaniu i przyklejaniu określonych elementów, w określone miejsce).
  • Bears stories – to karty z opowiadaniami z Misiem Bears, który spaceruje po świecie słownictwa ucząc się go razem z dziećmi.
 2. 62 zajęcia odbywające się od października do czerwca, każde po 30 minut
 3. Opiekę wykwalifikowanej motorki, uposażonej w kompetencje językowe oraz pedagogiczno-psychologiczne
 4. Zajęcia wypełnione po brzegi zabawą i dynamiką, co przekłada się na efekt w postaci kompetencji językowych Twojego dziecka
 5. Bezpieczną i komfortową przestrzeń, w której Twoje dziecko będzie w akceptacji zdobywać nowe umiejętności.
 6. Wsparcie i chęć prowadzenia dialogu w sytuacjach trudnych dla każdej ze stron
 7. Platformę e-learningowa Clickmeeting – możliwość wzięcia udziału w zajęciach w czasie rzeczywistym, podczas choroby lub wyjazdu
 8. Konsultacje sobotnie – możliwość odpracowania nieobecności
 9. Elektroniczny dziennik zajęć – dostęp do wszystkich realizowanych treści
 10. Możliwość bezpośredniego kontaktu z mentorką prowadzącą zajęcia grupy, w której jest Twoje dziecko
 11. Dodatkowe zajęcia tematyczne – organizowane w soboty
 12. Dostęp do filmów z materiałami skorelowanymi z książką dla dzieci
 13. Dostęp do webinarów dla rodziców dzieci przedszkolnych
 14. Dostęp do materiałów w zamkniętej grupie na FB
 15. Dostęp do gier na naszej stronie internetowej
 16. Możliwość bezpośredniego kontaktu z biurem

0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *