Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    ZGODA

Kursy Grizzly Cubs

Z angielskim w świat wartości

Czym charakteryzują się i komu są dedykowane kursy Grizzly Cubs?

Jest to kurs językowy dla dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej. Dzieci uczęszczające na ten kurs mają od 7 do 10 lat. Jest to etap edukacyjny, który buduje fundament pod dalsze rozwijanie umiejętności i kompetencji językowych. Dzieci w tym wieku mają cały czas skupienie uwagi, które działa jak kolejka górska - co oznacza, iż szybko przechodzą od stanu kodowania - czyli skupienia, do stanu rozluźnienia - czyli całkowitego braku zainteresowania danym elementem. Zajęcia bazują na przeplataniu wielorakich aktywności - tak aby mózg miał możliwość szybkiego reagowania, a co za tym idzie, aby uwaga mogła przejść z jednej aktywności na drugą - kompletnie inną od poprzedniej.
Na kursach Grizzly Cubs pracujemy w oparciu o metody Dynamic English oraz Teaching in Empathy. Są to dwie autorskie metody nauczania, stworzone przez Panią Annę Górny-Bogulską i przez nią akredytowane. Metoda Dynamic English, jak sama nazwa wskazuje, bazuje na dynamice pracy z grupą. Dzięki użyciu tej metody, zajęcia są angażujące i ciekawe - bo bazują na wielu aktywnościach, które mają na celu wyćwiczenie danej umiejętności - czy to w używaniu określonej konstrukcji gramatycznej, czy danego działu ze słownictwa.
Drugą metodą obecną na kursach Grizzly Cubs jest metoda Teaching in Empathy. Jest ona obecna na każdych zajęciach, pomaga dzieciom w zrozumieniu własnych stanów emocjonalnych, pomaga nazwać potrzeby i strategie które są używane do ich realizacji. Jest to metoda, która daje dzieciom bezpieczeństwo i komfort w konfrontowaniu się przede wszystkim z sytuacjami problematycznymi - takimi jak porażka, kłótnia, irytacja, nostalgia. Dodatkowo dzięki metodzie Teaching in Empathy dzieci starają się popatrzeć na sytuację z innej - niż tylko swoja - perspektywy, a co za tym idzie uczą się współodczuwania, czyli empatii

Czemu akurat kursy Grizzly Cubs?

W Home of Bears zajęcia są prowadzone zupełnie inaczej niż wszystko z czym spotkaliście się do tej pory pod kątem edukacyjnym. Kursy Grizzly wprowadzają dzieci w świat relacji. Dla dziecka - przebywanie w szkole i bycie w klasach 1-3 - to czas zawiązywania się pierwszych przyjaźni, a co za tym idzie wchodzenie w relacje - i otworzenie się na nie. Relacje, które kształtują się nie tylko w domu rodzinnym, ale przede wszystkim relacje rówieśnicze. To jak one będą się kształtowały i to jak dziecko będzie się w nich czuło stanowi niezmiernie istotny czynnik - z punktu widzenia przekazywania i przyswajania wiedzy. Jeżeli dziecko czuje się dobrze w swojej grupie - wie, że może popełnić błąd, wie że jest akceptowane dokładnie takie jakie jest, wie że nie musi nikogo gonić, wie że nie wymaga się od niego wyścigu, a oferuje wsparcie wówczas otwierają się ogromne możliwości edukacyjne. Bezpieczeństwo jako jedna z potrzeb każdego człowieka - o ile jest zaspokojone - pozwala na zapamiętywanie treści szybciej i w sposób trwalszy. Emocje, które towarzyszą nam zawsze, także stanowią istotny element edukacyjny.
My, mentorzy w Home of Bears dbamy aby dzieci miały przestrzeń do wyrażania emocji, przy jednoczesnym dbaniu i wszystkie osoby tworzące relację. Jeżeli dzieci stosują strategie, które wzbudzają nasz sprzeciw potrafimy im to przekazać w sposób bezpieczny i nieinwazyjny, dając zrozumienie i dbając o relację. Rozwój emocjonalny i społeczny idą w parze z rozwojem językowym naszych dzieci.

Za co płacisz w kursach Grizzly Cubs?

Kurs Grizzly Cubs to autorski projekt językowy. Jest to rowój językowy dla dzieci w wieku młodszym szkolnym. Rozwój w Home of Bears oznacza towarzyszenie w nauce, dawanie przestrzeni, czasu i wsparcia bez stosowania inwazyjnych metod sterowania zewnętrznego.

W ramach kursu otrzymujesz:

 1. Zestaw dziecka - zeszyt, podręcznik, teczkę i skoroszyt na materiały (typu karty pracy)
 2. 62 zajęcia odbywające się od października do czerwca, każde po 60 minut
 3. Opiekę wykwalifikowanej mentorki, uposażonej w kompetencje językowe oraz pedagogiczno-psychologiczne
 4. Zajęcia wypełnione po brzegi zabawą i dynamiką, co przekłada się na efekt w postaci kompetencji językowych Twojego dziecka
 5. Bezpieczną i komfortową przestrzeń, w której Twoje dziecko będzie w akceptacji zdobywać nowe umiejętności.
 6. Wsparcie i chęć prowadzenia dialogu w sytuacjach trudnych dla każdej ze stron
 7. Platformę e-learningowa Clickmeeting - możliwość wzięcia udziału w zajęciach w czasie rzeczywistym, podczas choroby lub wyjazdu
 8. Konsultacje sobotnie - możliwość odpracowania nieobecności
 9. Elektroniczny dziennik zajęć - dostęp do wszystkich realizowanych treści
 10. Możliwość bezpośredniego kontaktu z mentorką prowadzącą zajęcia grupy, w której jest Twoje dziecko
 11. Dodatkowe zajęcia tematyczne - organizowane w soboty
 12. Dostęp do filmów z materiałami skorelowanymi z książką dla dzieci
 13. Dostęp do webinarów dla rodziców dzieci klas 1-3h
 14. Dostęp do materiałów w zamkniętej grupie na FB
 15. Dostęp do gier na
 16. Możliwość bezpośredniego kontaktu z biurem

Najnowsze wpisy na blogu

Webinar: "Komunikacja konstruktywna z elementami NVC"

Czy zdarza się, że Twoje dziecko nie chce iść na zajęcia dodatkowe po przedszkolu, lub szkole?

Jeżeli Ci się to przydarzyło, lub znasz kogoś komu to się przydarzyło, przeczytaj ten post i dowiedz się jak zadbać o siebie i dziecko.

Wyobraźcie sobie sytuację, niektórzy z Was być może mają ją tak żywą i klarowną, bo wydarzyła się dziś, lub wczoraj. Jaką sytuację? Taką, że przychodzicie po dziecko do przedszkola, lub szkoły i słyszycie, że ono nigdzie dziś już nie idzie, ono nie ma ochoty na nic. 

Kojarzycie? 

Każdy wasze zdanie typu:

-Ale przecież lubisz chodzić na basen.

-Ale przecież ostatnio Ci się podobało na angielskim

-Ale nie wymyślaj, idziemy i koniec

-Ale z Ciebie maruda

Powoduje, że dziecko coraz bardziej (...) czytaj więcej

Dlaczego warto uczyć się w Home of Bears?

W tym momencie roku, w którym jesteśmy, czyli krótko przed pierwszym dzwonkiem, chcę zaprezentować Wam korzyści wynikające z podjęcia nauki właśnie w naszym rozwoju językowym Home of Bears. Celowo podkreślam nazwę - Home of Bears - abyście dokładnie wiedzieli, że wszystko co opiszę poniżej jest tożsame z moim rozwojem językowym i żadną inną. Jesteśmy kraftowym rozwojem językowym, co oznacza iż działamy lokalnie i nie jesteśmy franczyzobiorcą czy też franczyzodawcą. Jesteśmy jedyni i unikatowi a nasze metody nauczania obecne są tylko u nas.

Jakie to wyjątkowe metody nauczania charakteryzują Home of Bears? Przede wszystkim jesteśmy pasjonatami NVC, czyli Porozumienia bez Przemocy, które w dużej mierze wpływa na obrany przez nas kierunek edukacji. Idziemy pod prąd głównego nurtu edukacyjnego, czyli robimy co? Pracujemy w oparciu o relację i o nią dbamy szczególnie, dla nas ważny jest każdy uczeń i każdy traktowany jest jak unikat. Czy boimy się konfliktów? Nie, patrzymy na nie bardziej jak na wyzwanie, czy zadanie. Konflikt będzie zawsze, nie pytamy o to czy on się pojawi, tylko kiedy. Wtedy korzystamy z metody SNO czyli sposobu rozwiązywani (...) czytaj więcej

Chcesz aby Twoje dziecko spędziło dobry czas i nauczyło się kilku zwrotów? Sprawdź nas.

Uczenie się języka może być przygodą, pełną wyzwań, plejady emocji, szukania strategii, patrzenia na to co chcę osiągnąć i jak chcę to zrobić, szukania sensu i porządku w tym co robię, przy jednoczesnym łagodnym spojrzeniu na siebie, patrzeniu z miłością i akcpetkafją na błędy i porażki, które przyjdzie mi przeżywać podczas tej podróży. Jakże ważne jest bezpieczeństwo i komfort oraz wsparcie i empatia - aby podróż ta mogła trwać i przynosiła coraz to nowe skarby w skrzyni pamięci.

Aby gromadzić i później wykorzystywać, konieczna jest chęć i autentyczny entuzjazm. Wszystko co to opisałam powyżej jest dla mnie synonimem “dobrego czasu”. Czasu, który buduje i ubogaca - nie jest poświęcony na ugniatanie, sterowanie, kształtowanie - raczej uwaga położona jest na towarzyszenie, wspieranie i bycie obecnym przy jednoczesnym roztaczaniu przestrzeni do realizacji określonych działań. 

Uczenie dzieci w wieku przedszkolnym jest niezmiennie połączone z tworzeniem więzi i relacji, akceptacją na określone zachowania, wspó (...) czytaj więcej

Zapraszamy do kontaktu

W razie pytań zachęcamy do skontaktowania się z nami telefonicznie lub malowo.

32 307 04 44 biuro@homeofbears.pl


Nasze biuro:
ul. Przyszowska 67
Gliwice

Godziny otwarcia:
Poniedziałek od 8:00 do 16:00
Wtorek od 10:00 do 18:00
Środa od 8:00 do 16:00
Czwartek od 10:00 do 18:00
Piątek od 10:00 do 18:00
Sobota od 10:00 do 18:00