Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    ZGODA

Kursy Pandas

Z entuzjazmem w świat angielskiego

Zajęcia z języka angielskiego dla przedszkolaków to 30 minutowe spotkania, odbywające się 2 razy w tygodniu. Zajęcia są prowadzone według energii: Teaching in empathy oraz Dynamic English - są to dwie metody akredytowane przez Home of Bears. Dzięki unikatowemu podejściu do edukacji, akceptacji, wdzięczności, życzliwości i autentyczności potrafimy stworzyć z dziećmi uczącymi się u nas relację, która stanowi podstawę zdobywania kolejnych sprawności i umiejętności. Czerpiemy z dziecięcego entuzjazmu - pobudzając go i pielęgnując tak aby wzrastał. Entuzjazm jest katalizatorem przyswajania wiedzy w sposób bezwiedny. Zajęcia są prowadzone w 90% w języku angielskim, 10% języka polskiego jest to czas na tłumaczenie zwrotów, których się uczymy - tak aby dzieci mogły samodzielnie je wykorzystywać, w sytuacjach tożsamych dla nich - a co za tym idzie, wiedziały co mówią i były świadomymi użytkownikami języka angielskiego.

Kilka podstawowych faktów o zajęciach dla przedszkolaków w Home of Bears:

 • Zajęcia trwają 30 minut i są prowadzone 2 razy w tygodniu
 • Zajęcia są prowadzone w 90% w języku angielskim
 • Zajęcia są w 100% dywanowe - dzieci pracują z lektorką w kółku
 • Zajęcia oparte są o pracę na materiałach wizualnych - typu flashcards i word cards
 • Zajęcia angażują dzieci do pracy w różny sposób - od aktywności audialnych (słuchowych) po lingwistyczne (mówienie)
 • Dzieci uczą się w oparciu o piosenki i rymowanki
 • Dzieci przyswajają całe zdania, a każdy nowy temat jest wprowadzany na zasadzie odniesienia do tego co już było i jest im znane

Czy kursy Pandas są dla Twojego dziecka?
Przekonajmy się!

Pierwsze trzy lata życia dzieci są niesamowicie cenne z perspektywy rozwoju, a co za tym idzie możliwości dzieci. Najnowsze badania wykazują, iż kontakt rodzica i dziecka powoduje aktywację określonych przestrzeni mózgu, a co za tym idzie zwiększa ilość wytworzonych połączeń nerwowych. Korzystając z tej wiedzy i kładąc ją u podstaw organizowania zajęć dla dzieci przedszkolnych, chcemy w Home of Bears zbudować bezpieczną przestrzeń do uczenia się języka obcego.
Stawiamy na relację, bo stanowi ona u nas podstawę procesu edukacyjnego - na każdym poziomie. Pracując z małymi dziećmi (w wieku od 3 do 6 lat) korzystamy z bycia obecnym tu i teraz, czerpiemy z dziecięcego entuzjazmu, dajemy dzieciom uwagę i komfort, uczymy ich świadomości własnych emocji - szczególnie tych, które pokazują iż jakaś potrzeba nie jest zaspokojona - i tego co można wtedy zrobić.
Pokazujemy czym jest akceptacja i życzliwość - dzięki czemu dzieci nie stają ze sobą w blokach startowych, a idą razem będąc uważnymi na siebie i innych. Każde dziecko jest inne - w Home of Bears to nie jest frazes - a fakt. Każde dziecko zatem przyswaja wiedzę w swoim indywidualnym tempie i rytmie. Bez pośpiechu, bez poganiania, bez porównywania i epitetowania i bez zewnętrznego sterowania.
Dzięki skorelowaniu tych elementów możemy osiągnąć rezultaty, które będą trwałe i staną się zalążkiem motywacji wewnętrznej. Motywacja wewnętrzna to taka postawa, która pozwala człowiekowi dążyć do samorozwoju, z czystej chęci nauczenia się nowych umiejętności, czy zdobycia nowych kompetencji.

Na każdym poziomie kursów PANDAS dzieci otrzymują materiały edukacyjne w postaci - Książeczki - zbudowanej z 3 autonomicznych części:

 1. Bears CARDS Jest to część, w której znajduje się cały spis leksyki i gramatyki, który będzie omawiany podczas rocznego kursu Pandas dla 3-latków. Znajdują się tam karty, które mogą służyć za plakaty, mapy mentalne oraz takie które trzeba wypełnić. Są one ustawione zgodnie z omawianym programem - tak aby dzieci miały możliwość powtarzania materiału wtedy kiedy mają na to ochotę, a jednocześnie zauważały w książce to czym zajmują się aktualnie na zajęciach.
 2. Bears STICKERS Jest to część, która ma na celu zabawę z dzieckiem w rozumienie zdań i ćwiczenie małej motoryki (naklejanie odpowiedniej naklejki). Każda karta Bears Stickers jest skorelowana z jednym całym tematem omawianym podczas rocznego kursu.
 3. Bears STORIES Jest to część książki, która polega na czytaniu opowiadania i pokazywaniu dzieciom określonych elementów, o których mowa w opowiadaniu. Czytanie po angielsku może być elementem wspólnego czytania - jako rytuał codzienny. W konsekwencji wzbogaci się dziecka słownik bierny - czyli słownictwo i zdania, które dziecko rozumie. Każde następne czytanie tego samego tekstu, przyczyni się do wzbogacenia słownika czynnego - czyli tego, co dziecko będzie umiało powiedzieć samodzielnie.

Home of Bears
Oto nasze filary w pracy z przedszkolakami

Pracując z dziećmi przedszkolnymi pamiętamy o tym, co jest niewidoczne gołym okiem - to znaczy o procentujących aktywnościach, które nie przynoszą rezultatu już. Często po zajęciach dzieci są zasypywane pytaniami typu: Jak było? Co pamiętasz? Zaśpiewasz jakąś piosenkę? - tymczasem dzieci w wieku przedszkolnym mają uwagę, która skupia się w sposób sinusoidalny. Co oznacza, iż uwaga jest płynna i szybko ulega rozproszeniu. Nie zmienia to faktu, iż dzieci zapamiętują treści, o ile są one dla nich wartościowe, jeżeli treści łączą się z emocjami, które je zakorzeniają. Home of Bears to miejsce, w którym patrzymy na perspektywę dalszą niż jeden miesiąc, czy jeden rok. Tworzymy warunki do bezpiecznego przyswajania wiedzy, w oparciu o akceptację i życzliwość, a także wdzięczność. Nie stosujemy epitetów, porównań, ani żadnych form zewnętrznego motywowania, gdyż zależy nam na wypracowaniu takiego podejścia u dzieci, które nazywane jest - mózgiem na “tak”. Oznacza to, że dzieci nie reagują stresem, czy petryfikacją w sytuacji problematycznej, lecz potrafią spojrzeć na nią z perspektywy szansy i możliwości.

W Home of Bears pracujemy z dziećmi przedszkolnymi, w ramach kursów Pandas ucząc je języka angielskiego w akompaniamencie wartości oraz akceptacji własnych emocji.

Teraz poznaj mentorki, które będą towarzyszyć Tobie i Twojemu dziecku w poznawaniu języka angielskiego. Jeżeli klikniesz w zdjęcie intersującej Cię mentorki - zobaczysz jej krótką charakterystykę.

Za co płacisz, jeżeli decydujesz się na kurs Pandas?

Kursy Pandas są autorskim projektem edukacyjnym, opartym o najnowsze zdobycze wiedzy z takich dziedzin jak psychologia, pedagogiką, neurodydaktyka. Wyrastają z takich filarów jak Porozumienie bez przemocy, Minimediacje metodą SNO, budowanie motywacji wewnętrznej, programowanie mózgu na “tak”, dawanie przestrzeni i bycie blisko, dziecięcy entuzjazm jako siła napędowa edukacji, praca na relacji i w oparciu o nią.

W ramach kursu otrzymujesz:

 1. Książeczkę do pracy w domu złożoną z 3 części:
  • Bears cards - zbiór kart obrazujących gramatykę i leksykę realizowaną podczas rocznego kursu języka angielskiego; wśród kart znajdują się takie które trzeba uzupełnić, takie które można wyeksponować jako plakat, takie w których trzeba coś narysować.
  • Bears stickers - to karty do powtórek ze słownictwa i gramatyki, ćwiczące jednocześnie motorykę małą (czyli sprawność małej ręki w manipulowaniu i przyklejaniu określonych elementów, w określone miejsce).
  • Bears stories - to karty z opowiadaniami z Misiem Bears, który spaceruje po świecie słownictwa ucząc się go razem z dziećmi.
 2. 62 zajęcia odbywające się od października do czerwca, każde po 30 minut
 3. Opiekę wykwalifikowanej motorki, uposażonej w kompetencje językowe oraz pedagogiczno-psychologiczne
 4. Zajęcia wypełnione po brzegi zabawą i dynamiką, co przekłada się na efekt w postaci kompetencji językowych Twojego dziecka
 5. Bezpieczną i komfortową przestrzeń, w której Twoje dziecko będzie w akceptacji zdobywać nowe umiejętności.
 6. Wsparcie i chęć prowadzenia dialogu w sytuacjach trudnych dla każdej ze stron
 7. Platformę e-learningowa Clickmeeting - możliwość wzięcia udziału w zajęciach w czasie rzeczywistym, podczas choroby lub wyjazdu
 8. Konsultacje sobotnie - możliwość odpracowania nieobecności
 9. Elektroniczny dziennik zajęć - dostęp do wszystkich realizowanych treści
 10. Możliwość bezpośredniego kontaktu z mentorką prowadzącą zajęcia grupy, w której jest Twoje dziecko
 11. Dodatkowe zajęcia tematyczne - organizowane w soboty
 12. Dostęp do filmów z materiałami skorelowanymi z książką dla dzieci
 13. Dostęp do webinarów dla rodziców dzieci przedszkolnych
 14. Dostęp do materiałów w zamkniętej grupie na FB
 15. Dostęp do gier na naszej stronie internetowej
 16. Możliwość bezpośredniego kontaktu z biurem

Najnowsze wpisy na blogu

Webinar: "Komunikacja konstruktywna z elementami NVC"

Czy zdarza się, że Twoje dziecko nie chce iść na zajęcia dodatkowe po przedszkolu, lub szkole?

Jeżeli Ci się to przydarzyło, lub znasz kogoś komu to się przydarzyło, przeczytaj ten post i dowiedz się jak zadbać o siebie i dziecko.

Wyobraźcie sobie sytuację, niektórzy z Was być może mają ją tak żywą i klarowną, bo wydarzyła się dziś, lub wczoraj. Jaką sytuację? Taką, że przychodzicie po dziecko do przedszkola, lub szkoły i słyszycie, że ono nigdzie dziś już nie idzie, ono nie ma ochoty na nic. 

Kojarzycie? 

Każdy wasze zdanie typu:

-Ale przecież lubisz chodzić na basen.

-Ale przecież ostatnio Ci się podobało na angielskim

-Ale nie wymyślaj, idziemy i koniec

-Ale z Ciebie maruda

Powoduje, że dziecko coraz bardziej (...) czytaj więcej

Dlaczego warto uczyć się w Home of Bears?

W tym momencie roku, w którym jesteśmy, czyli krótko przed pierwszym dzwonkiem, chcę zaprezentować Wam korzyści wynikające z podjęcia nauki właśnie w naszym rozwoju językowym Home of Bears. Celowo podkreślam nazwę - Home of Bears - abyście dokładnie wiedzieli, że wszystko co opiszę poniżej jest tożsame z moim rozwojem językowym i żadną inną. Jesteśmy kraftowym rozwojem językowym, co oznacza iż działamy lokalnie i nie jesteśmy franczyzobiorcą czy też franczyzodawcą. Jesteśmy jedyni i unikatowi a nasze metody nauczania obecne są tylko u nas.

Jakie to wyjątkowe metody nauczania charakteryzują Home of Bears? Przede wszystkim jesteśmy pasjonatami NVC, czyli Porozumienia bez Przemocy, które w dużej mierze wpływa na obrany przez nas kierunek edukacji. Idziemy pod prąd głównego nurtu edukacyjnego, czyli robimy co? Pracujemy w oparciu o relację i o nią dbamy szczególnie, dla nas ważny jest każdy uczeń i każdy traktowany jest jak unikat. Czy boimy się konfliktów? Nie, patrzymy na nie bardziej jak na wyzwanie, czy zadanie. Konflikt będzie zawsze, nie pytamy o to czy on się pojawi, tylko kiedy. Wtedy korzystamy z metody SNO czyli sposobu rozwiązywani (...) czytaj więcej

Chcesz aby Twoje dziecko spędziło dobry czas i nauczyło się kilku zwrotów? Sprawdź nas.

Uczenie się języka może być przygodą, pełną wyzwań, plejady emocji, szukania strategii, patrzenia na to co chcę osiągnąć i jak chcę to zrobić, szukania sensu i porządku w tym co robię, przy jednoczesnym łagodnym spojrzeniu na siebie, patrzeniu z miłością i akcpetkafją na błędy i porażki, które przyjdzie mi przeżywać podczas tej podróży. Jakże ważne jest bezpieczeństwo i komfort oraz wsparcie i empatia - aby podróż ta mogła trwać i przynosiła coraz to nowe skarby w skrzyni pamięci.

Aby gromadzić i później wykorzystywać, konieczna jest chęć i autentyczny entuzjazm. Wszystko co to opisałam powyżej jest dla mnie synonimem “dobrego czasu”. Czasu, który buduje i ubogaca - nie jest poświęcony na ugniatanie, sterowanie, kształtowanie - raczej uwaga położona jest na towarzyszenie, wspieranie i bycie obecnym przy jednoczesnym roztaczaniu przestrzeni do realizacji określonych działań. 

Uczenie dzieci w wieku przedszkolnym jest niezmiennie połączone z tworzeniem więzi i relacji, akceptacją na określone zachowania, wspó (...) czytaj więcej

Zapraszamy do kontaktu

W razie pytań zachęcamy do skontaktowania się z nami telefonicznie lub malowo.

32 307 04 44 biuro@homeofbears.pl


Nasze biuro:
ul. Przyszowska 67
Gliwice

Godziny otwarcia:
Poniedziałek od 8:00 do 16:00
Wtorek od 10:00 do 18:00
Środa od 8:00 do 16:00
Czwartek od 10:00 do 18:00
Piątek od 10:00 do 18:00
Sobota od 10:00 do 18:00