Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    ZGODA

Kursy Polars

W dorosłość z wachlarzem kompetencji

Czy Kursy Polars są dla Ciebie?
Sprawdź!

Kursy Polars są przeznaczone dla młodzieży ze szkół średnich. Kursy te charakteryzują się eklektycznością pod kątem przyswajanych treści. Odznaczają się zbieraniem treści i ich interpretowywaniem oraz budowaniu nowych umiejętności na mocnych fundamentach podstaw gramatycznych i leksykalnych. Celem do którego zmierzają kursy Polars jest egzamin państwowy FCE oraz egzamin państwowy CAE. Młodzież korzystająca z kursów Polars przygotowuje się do samodzielnego władania językiem na wszystkich płaszczyznach - mówieniu, słuchaniu, czytaniu, pisaniu, gramatyce i leksyce. Dzięki zakorzenieniu kursów Polars w relacji i tworzeniu przestrzeni edukacyjnej tak, aby każdy miał komfort i bezpieczeństwo, akceptację i czas, młodzi ludzie uczą się języka w sposób naturalny i wykorzystują swój wrodzony entuzjazm do zdobywania nowych umiejętności i kompetencji. Brak testów po działach, a obecność ewaluacji - które w ogromnej mierze wciągają uczestników do programowania swoich osiągnieć językowych - przyczyniają się do zauważalnych efektów językowych. Młodzi ludzie bardzo chętnie przejmują odpowiedzialność za swoje umiejętności i wykorzystują to co oferują im podczas zajęć mentorki. Mapa i kompas językowy działa jak wyzwanie - dla każdego inne i o zmienionym wyglądzie. Jednocześnie jako grupa zmierzamy do jednego celu, mając na uwadze różne możliwości jego realizacji.
Otwartość i transparentność, a także wzajemne zaufanie i udzielana sobie informacja zwrotna stanowią o sukcesie kursów Polars. Mentorki pokazują młodzieży drzwi, jednak to oni sami decydują, czy chcą nimi wejść, czy jednak wolą zrobić to na własnych zasadach i znaleźć inne przejście. Wsparcie i balans, a co za tym idzie obserwacja i odzwierciedlenie miejsca w którym jest dana osoba w procesie uczenia się języka angielskiego daje możliwość skonfrontowania się z własnymi założeniami i pozwala na weryfikację dalszego działania. Informacja zwrotna jest kolejną składową kursów Polars - przekazana w sposób otwarty i z wsłuchaniem się w potrzeby nastolatka pozwala wylądować komunikatowi i nie utożsamić go z atakiem. Jest to szczególnie istotne gdy informacja którą mentorka chce przekazać jest inna niż założenie nastolatka.
Kursy Polars to zajęcia dzięki którym młodzi ludzie zdobywają pełen wachlarz kompetencji - zarówno językowych jak i emocjonalnych oraz społecznych, a także uzyskują wiedzę z realioznawstwa krajów anglojęzycznych.

Zastanawiasz się czy warto?
Zdecyduj sama/sam

W XXI wieku chcemy aby młodzi ludzie odznaczali się innymi umiejętnościami i postawami życiowymi, niż te które wypracowywane były przez szkołę w wieku XIX. Wtedy liczyło się wykształcenie jak największej liczby osób, które nie będą posiadały wysokich umiejętnościami, ale które będą posłuszne i bez zadawania pytań będą wykonywać powierzone im obowiązki. Cel ten był istotny z punktu widzenia potrzeb czasów, w których idea szkoły masowej powstała - czyli rewolucja techniczno-przemysłowa. Dziś patrzymy na pokolenie młodych ludzi inaczej, chcemy wsłuchiwać się w ich potrzeby, dawać im akceptację i przestrzeń do szukania balansu w relacji ze sobą, ze światem i z innymi. Chcemy być obecni w ich świecie, wskazywać możliwości i patrzeć jakich wyborów będą dokonywać i jak sami będą decydować czy dana droga jest dla nich, czy osiągnięcie celu nastąpi w zupełnie odmienny sposób. Gdy popatrzymy na młodego człowieka - nastolatka - z perspektywy procesów dziejących się w jego mózgu, wówczas otwiera się cała nowa perspektywa patrzenia na świat z szansą i możliwością - gdzie wszystko jest w zasięgu ręki, jedyne co nas ogranicza to nasze “chcenie”. Dlatego na kursach w Home of Bears tak ważne jest zadbanie o entuzjazm i wewnętrzną motywację, która pcha człowieka do działania, motywację która pozwala osiągać cel bez bycia stłamszonym oceną, czy nagrodą. Takie działania przyczyniają się do autorozwoju i pozwalają być odpowiedzialnym za własne działania.
W Home of Bears chcemy aby nasze uczennice i nasza młodzież wiedziała, iż to co wzmacnia w sobie, później w niej wzrasta. Co to oznacza z perspektywy rozwpoju językowego? Oznacza to, iż wsłuchanie się we własne potrzeby i umiejętność ich komunikowania tak, aby być usłyszanym i zrozumianym, stanowią podstawę sukcesu.

Za co płacisz w kursach Polars?

Kursy Polars to czas rozwoju wszystkich kompetencji z wachlarza umiejętności potrzebynych dorosłym w życiu. Mentorki dbają , aby zajęcia były angażyjące, wypełnione akceptacją i przestrzenią do wzrostu.

W ramach kursu otrzymujesz:

 1. Zestaw materiałów dydaktycznych - zeszyt, podręcznik, teczkę i skoroszyt na materiały (typu karty pracy)
 2. 62 zajęcia odbywające się od października do czerwca, każde po 60 minut
 3. Opiekę wykwalifikowanej mentorki, uposażonej w kompetencje językowe oraz pedagogiczno-psychologiczne
 4. Zajęcia wypełnione po brzegi zabawą i dynamiką, co przekłada się na efekt w postaci kompetencji językowych Twojego dziecka
 5. Bezpieczną i komfortową przestrzeń, w której Twoje dziecko będzie w akceptacji zdobywać nowe umiejętności.
 6. Wsparcie i chęć prowadzenia dialogu w sytuacjach trudnych dla każdej ze stron
 7. Platformę e-learningowa Clickmeeting - możliwość wzięcia udziału w zajęciach w czasie rzeczywistym, podczas choroby lub wyjazdu
 8. Konsultacje sobotnie - możliwość odpracowania nieobecności
 9. Elektroniczny dziennik zajęć - dostęp do wszystkich realizowanych treści
 10. Możliwość bezpośredniego kontaktu z mentorką prowadzącą zajęcia grupy, w której jest Twoje dziecko
 11. Dostęp do filmów z materiałami skorelowanymi z książką dla dzieci
 12. Dostęp do webinarów dla rodziców nastolatków
 13. Możliwość bezpośredniego kontaktu z biurem
 14. Spacer wdzięczności organizowany w trzy soboty w czasie roku szkolnego

Najnowsze wpisy na blogu

Webinar: "Komunikacja konstruktywna z elementami NVC"

Czy zdarza się, że Twoje dziecko nie chce iść na zajęcia dodatkowe po przedszkolu, lub szkole?

Jeżeli Ci się to przydarzyło, lub znasz kogoś komu to się przydarzyło, przeczytaj ten post i dowiedz się jak zadbać o siebie i dziecko.

Wyobraźcie sobie sytuację, niektórzy z Was być może mają ją tak żywą i klarowną, bo wydarzyła się dziś, lub wczoraj. Jaką sytuację? Taką, że przychodzicie po dziecko do przedszkola, lub szkoły i słyszycie, że ono nigdzie dziś już nie idzie, ono nie ma ochoty na nic. 

Kojarzycie? 

Każdy wasze zdanie typu:

-Ale przecież lubisz chodzić na basen.

-Ale przecież ostatnio Ci się podobało na angielskim

-Ale nie wymyślaj, idziemy i koniec

-Ale z Ciebie maruda

Powoduje, że dziecko coraz bardziej (...) czytaj więcej

Dlaczego warto uczyć się w Home of Bears?

W tym momencie roku, w którym jesteśmy, czyli krótko przed pierwszym dzwonkiem, chcę zaprezentować Wam korzyści wynikające z podjęcia nauki właśnie w naszym rozwoju językowym Home of Bears. Celowo podkreślam nazwę - Home of Bears - abyście dokładnie wiedzieli, że wszystko co opiszę poniżej jest tożsame z moim rozwojem językowym i żadną inną. Jesteśmy kraftowym rozwojem językowym, co oznacza iż działamy lokalnie i nie jesteśmy franczyzobiorcą czy też franczyzodawcą. Jesteśmy jedyni i unikatowi a nasze metody nauczania obecne są tylko u nas.

Jakie to wyjątkowe metody nauczania charakteryzują Home of Bears? Przede wszystkim jesteśmy pasjonatami NVC, czyli Porozumienia bez Przemocy, które w dużej mierze wpływa na obrany przez nas kierunek edukacji. Idziemy pod prąd głównego nurtu edukacyjnego, czyli robimy co? Pracujemy w oparciu o relację i o nią dbamy szczególnie, dla nas ważny jest każdy uczeń i każdy traktowany jest jak unikat. Czy boimy się konfliktów? Nie, patrzymy na nie bardziej jak na wyzwanie, czy zadanie. Konflikt będzie zawsze, nie pytamy o to czy on się pojawi, tylko kiedy. Wtedy korzystamy z metody SNO czyli sposobu rozwiązywani (...) czytaj więcej

Chcesz aby Twoje dziecko spędziło dobry czas i nauczyło się kilku zwrotów? Sprawdź nas.

Uczenie się języka może być przygodą, pełną wyzwań, plejady emocji, szukania strategii, patrzenia na to co chcę osiągnąć i jak chcę to zrobić, szukania sensu i porządku w tym co robię, przy jednoczesnym łagodnym spojrzeniu na siebie, patrzeniu z miłością i akcpetkafją na błędy i porażki, które przyjdzie mi przeżywać podczas tej podróży. Jakże ważne jest bezpieczeństwo i komfort oraz wsparcie i empatia - aby podróż ta mogła trwać i przynosiła coraz to nowe skarby w skrzyni pamięci.

Aby gromadzić i później wykorzystywać, konieczna jest chęć i autentyczny entuzjazm. Wszystko co to opisałam powyżej jest dla mnie synonimem “dobrego czasu”. Czasu, który buduje i ubogaca - nie jest poświęcony na ugniatanie, sterowanie, kształtowanie - raczej uwaga położona jest na towarzyszenie, wspieranie i bycie obecnym przy jednoczesnym roztaczaniu przestrzeni do realizacji określonych działań. 

Uczenie dzieci w wieku przedszkolnym jest niezmiennie połączone z tworzeniem więzi i relacji, akceptacją na określone zachowania, wspó (...) czytaj więcej

Zapraszamy do kontaktu

W razie pytań zachęcamy do skontaktowania się z nami telefonicznie lub malowo.

32 307 04 44 biuro@homeofbears.pl


Nasze biuro:
ul. Przyszowska 67
Gliwice

Godziny otwarcia:
Poniedziałek od 8:00 do 16:00
Wtorek od 10:00 do 18:00
Środa od 8:00 do 16:00
Czwartek od 10:00 do 18:00
Piątek od 10:00 do 18:00
Sobota od 10:00 do 18:00