Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    ZGODA

Nasz zespół

Zespół to nie grupa ludzi, która ze sobą pracuje.
Zespół to grupa ludzi, która sobie ufa.
S. Sinek

Mottem przyświecającym nam podczas tworzenia Kadry Mentorów są słowa Simona Sineka “Zespół to nie grupa ludzi, która ze sobą pracuje. Zespół to grupa ludzi, która sobie ufa” i tak chcemy, aby było w naszym zespole - Ekipie Home of Bears.

Każda z osób tworzących nasz zespół jest inna, indywidualna, jest unikatem. Jednocześnie łączy nas wspólny cel, wspólne priorytety i wizja. Wizja, która wyznacza kierunki edukacyjne Home of Bears.

Mentorki pracujące w Home of Bears są absolwentami studiów filologicznych - na kierunkach nauczycielskich lub tłumaczeniowych, pedagogicznych z przygotowaniem językowym lub psychologicznych z certyfikatem językowym. Każda z mentorek uczestniczy w szkoleniach z metod stosowanych w Home of Bears, szkoleniach z Porozumienia bez przemocy oraz Minimediacji, szkoleniach z uważności i nowych technik uczenia się, po to aby wzbogacić swój warsztat pracy i wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce - czyli na zajęciach językowych z dziećmi i młodzieżą.

Jesteśmy zaangażowani i chcemy budować inną edukację, widzimy w inności dar - możliwość szukania innych ścieżek, niż podążanie tymi które są już wytarte. Chcemy towarzyszyć dzieciom i młodzieży w rozwoju językowym, rozwoju emocjonalnym i społecznym, chcemy dawać im przestrzeń i być blisko, gdyby potrzebowali wsparcia. Chcemy dawać im komfort i bezpieczeństwo, chcemy słyszeć ich potrzeby i szukać rozwiązań razem z nimi.

Anna - właścicielka, mentorka, mediatorka SNO

Jestem magistrem pedagogiki wczesnoszkolnej z przedszkolną z dodatkową specjalnością język angielski. Od 2009 roku prowadzę własny rozwój językowy Home of Bears, gdzie wprowadzam liczne innowacje pedagogiczne (uważność, samoregulacja, trening wdzięczności, łagodność dla siebie, facylitacja błędu i wiele innych). Jestem autorką 4 innowacyjnych metod nauczania - nazwanych Energiami, tworzę własne materiały dydaktyczne i programy nauczania wykorzystywane w Home of Bears.

Danuta - metodyczka

Jestem studentką psychologii w trakcie pisania pracy dyplomowej o jednym z naszych najważniejszych fundamentów, czyli NVC i jego wpływie na tożsamość dziecka. Moją drogę edukacyjną i zawodową ukierunkowało rodzicielstwo. Kiedy stałam się mamą, w relacji z moimi dziećmi szłam za głosem własnego serca. Odłożyłam na bok rady oparte na władzy NAD dzieckiem, a zaczęłam iść Z dzieckiem. Moje założenia znalazły swoje odzwierciedlenie w nurcie rodzicielstwa bliskości i ich fundamentalnych elementach takich jak szacunek, empatia i współczucie. To wszystko zainspirowało mnie do poszukiwania tych elementów w swojej ścieżce edukacyjnej i pracy zawodowej. W wolnym czasie realizuje się plastycznie tworząc abstrakcyjne obrazy z żywicy. Uwielbiam spędzać czas z moją rodziną i to na to poświęcam każdą wolną chwilę.

Aleksandra - opiekunka klienta

Uwielbiam nocne wycieczki górskie i podziwianie widoków ze szczytów o wschodzie słońca, aktywność fizyczną na czele z tańcem oraz podkasty kryminalne. W 2019 ukończyłam Akademię Wychowania Fizycznego na kierunku Zarządzanie.

Justyna - mentorka
j. angielskiego

Jestem absolwentka pedagogiki społecznej z uprawnieniami do nauki języka angielskiego. Pracowałam z dziećmi od przedszkolaków aż do ostatnich klas podstawówki. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci i właścicielką pudełka imieniem Joey. Jestem pasjonatką kultury amerykańskiej. Marzę o poznaniu Nowego Jorku, urządzeniu pikniku w Central Parku.

Sharon - mentorka
j. angielskiego

I am a positive, empathic and patient person who has an enthusiastic outlook on life. I am a native English speaker and had a great pleasure teaching children and adults in previous language centres. I’ve taught both general and business English and used different approaches in each class.I love my job and I get a great sense of achievement from seeing my students develop and grow as individuals

Patrycja - mentorka
j. angielskiego

Najnowsze wpisy na blogu

Dlaczego warto uczyć się w Home of Bears?

W tym momencie roku, w którym jesteśmy, czyli krótko przed pierwszym dzwonkiem, chcę zaprezentować Wam korzyści wynikające z podjęcia nauki właśnie w naszym rozwoju językowym Home of Bears. Celowo podkreślam nazwę - Home of Bears - abyście dokładnie wiedzieli, że wszystko co opiszę poniżej jest tożsame z moim rozwojem językowym i żadną inną. Jesteśmy kraftowym rozwojem językowym, co oznacza iż działamy lokalnie i nie jesteśmy franczyzobiorcą czy też franczyzodawcą. Jesteśmy jedyni i unikatowi a nasze metody nauczania obecne są tylko u nas.

Jakie to wyjątkowe metody nauczania charakteryzują Home of Bears? Przede wszystkim jesteśmy pasjonatami NVC, czyli Porozumienia bez Przemocy, które w dużej mierze wpływa na obrany przez nas kierunek edukacji. Idziemy pod prąd głównego nurtu edukacyjnego, czyli robimy co? Pracujemy w oparciu o relację i o nią dbamy szczególnie, dla nas ważny jest każdy uczeń i każdy traktowany jest jak unikat. Czy boimy się konfliktów? Nie, patrzymy na nie bardziej jak na wyzwanie, czy zadanie. Konflikt będzie zawsze, nie pytamy o to czy on się pojawi, tylko kiedy. Wtedy korzystamy z metody SNO czyli sposobu rozwiązywani (...) czytaj więcej

Chcesz aby Twoje dziecko spędziło dobry czas i nauczyło się kilku zwrotów? Sprawdź nas.

Uczenie się języka może być przygodą, pełną wyzwań, plejady emocji, szukania strategii, patrzenia na to co chcę osiągnąć i jak chcę to zrobić, szukania sensu i porządku w tym co robię, przy jednoczesnym łagodnym spojrzeniu na siebie, patrzeniu z miłością i akcpetkafją na błędy i porażki, które przyjdzie mi przeżywać podczas tej podróży. Jakże ważne jest bezpieczeństwo i komfort oraz wsparcie i empatia - aby podróż ta mogła trwać i przynosiła coraz to nowe skarby w skrzyni pamięci.

Aby gromadzić i później wykorzystywać, konieczna jest chęć i autentyczny entuzjazm. Wszystko co to opisałam powyżej jest dla mnie synonimem “dobrego czasu”. Czasu, który buduje i ubogaca - nie jest poświęcony na ugniatanie, sterowanie, kształtowanie - raczej uwaga położona jest na towarzyszenie, wspieranie i bycie obecnym przy jednoczesnym roztaczaniu przestrzeni do realizacji określonych działań. 

Uczenie dzieci w wieku przedszkolnym jest niezmiennie połączone z tworzeniem więzi i relacji, akceptacją na określone zachowania, wspó (...) czytaj więcej

Chcesz aby Twoje dziecko śpiewało piosenki i mówiło rymowanki w języku angielskim? Przyjdź do nas.

Człowiek ucząc się języka - swoje ojczyste, czy obcego - najlepiej go przyswaja, gdy jest w nim zanurzony. Oznacza to, iż uczenie się następuje w sposób automatyczny, gdy komunikaty tworzone w danym języku otaczają nas i jesteśmy w gotowości i chęci do komunikacji - co oznacza potrzebę zrozumienia i przedstawienia swojego zdania. 

Group of four classmates showing sign of ok

Jedną ze strategii bycia otoczonym językiem obcym jest zanurzenie się w świecie muzyki. Piosenki i rymowanki są środkiem do realizacji celu - jakim jest rozwój językowy i wzrost kompetencji w rozumieniu, słyszeniu, mówieniu i komunikowaniu. Piosenki dla dzieci mają określony rytm i częstotliwość powtórzeń jest na tyle duża, iż dzieci są w stanie bardzo szybko wychwytywać określone słowa poprawnie je artykułując. Dodatkowo często za określoną piosenką idzie dawka emocjonalna - co oznacza, iż dziecko po prostu lubi dany utwór muzyczny, a co za tym idzie chce ciągle go słuchać. I to w dużej mierze przekłada się na umiejętności językowe, gdyż zgodnie z 4 korkami uczenia się - następuje 1. prezentacja, 2. kodowanie, 3. (...) czytaj więcej

Zapraszamy do kontaktu

W razie pytań zachęcamy do skontaktowania się z nami telefonicznie lub malowo.

32 307 04 44 biuro@homeofbears.pl


Nasze biuro:
ul. Przyszowska 67
Gliwice

Godziny otwarcia:
Poniedziałek od 8:00 do 16:00
Wtorek od 10:00 do 18:00
Środa od 8:00 do 16:00
Czwartek od 10:00 do 18:00
Piątek od 10:00 do 18:00
Sobota od 10:00 do 18:00