Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    ZGODA

O kursach i zapisach

Kursy Pandas

Zajęcia z języka angielskiego dla przedszkolaków to 30 minutowe spotkania, odbywające się 2 razy w tygodniu. Zajęcia są prowadzone według metody: teaching in empathy oraz Dynamic English - są to dwie metody akredytowane przez Home of Bears. Dzięki unikatowemu podejściu do edukacji, akceptacji, wdzięczności, życzliwości i autentyczności potrafimy stworzyć z dziećmi uczącymi się u nas relację, która stanowi podstawę zdobywania kolejnych sprawności i umiejętności. Czerpiemy z dziecięcego entuzjazmu - pobudzając go i pielęgnując tak aby wzrastał. Entuzjazm jest katalizatorem przyswajania wiedzy w sposób bezwiedny. Zajęcia są prowadzone w 90% w języku angielskim, 10% języka polskiego jest to czas na tłumaczenie zwrotów, których się uczymy - tak aby dzieci mogły samodzielnie je wykorzystywać, w sytuacjach tożsamych dla nich - a co za tym idzie, wiedziały co mówią i były świadomymi użytkownikami języka angielskiego.

Więcej o kursie Pandas

Kursy Grizzly

Kursy językowe to zajęcia, które zajmują czas wolny dzieci. Czas, który pojawia się po zajęciach szkolnych, lub krótko przed nimi. Czas, o którego sposobie spędzania decydują dzieci - chcemy dawać im możliwość wyboru, bo wybór jest jedną ze składowych sukcesu edukacyjnego. Jeżeli wybieram sposobów w jaki spędzam mój czas wolny, wówczas widzę sens i chcę się angażować. Włączam entuzjazm i oczekiwanie na zajęcia, jestem w nich obecny nie tylko ciałem, ale i duchem - a co za tym idzie mam włączone emocje - które stanowią marker wspomnień. Kursy Grizzly łączą w sobie każdy z tych elementów. Mamy opracowany program według którego pracujemy, on jest przeniesiony na plany zajęć, jednak najważniejsze jest podążanie za grupą. Chętnie słuchamy naszych uczniów, otwierając się na ich zdanie - co jest dla nich ważne, co lubią na zajęciach, czego nie lubią - dzięki takim informacjom zwrotnym możemy podążać z naszymi uczniami - ramię w ramię. Zmierzając do wspólnego celu, jesteśmy gotowi na zmianę kierunku, jesteśmy gotowi na drogę pod górę i przecieranie szlaków. Chcemy być z naszymi uczniami w procesie i dawać im znać, w którym miejscu na mapie jesteśmy. Tak, aby oni mogli podjąć decyzję - czy ja tutaj chcę być? Co mogę zmienić? Jak to zrobić? Na co zwrócić uwagę? Jak coś skompensować? Kursy Grizzly odznaczają się włączaniem dzieci w proces edukacyjny. Nie na zasadzie oceny, lecz na zasadzie wspólnego wyznaczania kierunków i ścieżek w drodze do celu jakim jest wzrost kompetencji językowych. Kursy Grizzly dzielą się na dwie grupy - Grizzly Cubs (klasy 1-3) oraz Grizzly Youngsters (klasy 4-8).

Więcej o kursie Grizzly Cubs

Więcej o kursie Grizzly Youngsters

Kursy Polars

Kursy językowe w Home of Bears to inność na każdym etapie edukacyjnym. Z kursami POLARS dedykowanymi młodzieży nie będzie zatem inaczej. Będą to zajęcia całkowicie zanurzające uczniów w języku angielskim, zajęcia które będą poszerzały perspektywę spojrzenia na świat wokół nas, zajęcia uposażające młodych ludzi w kompetencje językowe, emocjonalne i społeczne - tak potrzebne do pełnego i autentycznego korzystania z wszystkiego co daje nam świat. Młodzież w Home of Bears ma wpływ na realizację planu, jej głos - tak cenny przy wyborze określonych aktywności, sposobie przećwiczenia danego materiału, czy utrwalenia danej umiejętności jest zawsze usłyszany i wzięty pod uwagę. Chcemy, aby młodzi ludzie uczący się u nas języka wiedzieli, iż chcemy z nimi rozmawiać, chcemy ich usłyszeć, chcemy wiedzieć co jest dla nich ważne i dlaczego. Jednocześnie podczas trwania kursu nasi uczniowie zdobywają, nie tylko w kompetencje językowe, ale także w umiejętności komunikacji za pomocą języka potrzeb, bez oceny, epitetów czy wymuszania. Są konfrontowani z własnymi umiejętności mediacyjnymi - w szukaniu rozwiązań do danej sytuacji problemowej, przy przedstawianiu swojego punktu widzenia, wysłuchaniu drugiej strony - zobaczeniu co dzieje się we mnie, gdy to słyszę i komunikowaniu propozycji - takiej która będzie akceptowalna przez każdą ze stron. Nasze kursy to czas wypełniony byciem razem, poczuciem wspólnoty, bezpieczeństwa w byciu sobą i akceptacji oraz dążeniem do wspólnego celu - jakim jest rozwój na wielu płaszczyznach - językowa stanowi tutaj katalizator.

Więcej o kursie Polars

Najnowsze wpisy na blogu

Dlaczego warto uczyć się w Home of Bears?

W tym momencie roku, w którym jesteśmy, czyli krótko przed pierwszym dzwonkiem, chcę zaprezentować Wam korzyści wynikające z podjęcia nauki właśnie w naszym rozwoju językowym Home of Bears. Celowo podkreślam nazwę - Home of Bears - abyście dokładnie wiedzieli, że wszystko co opiszę poniżej jest tożsame z moim rozwojem językowym i żadną inną. Jesteśmy kraftowym rozwojem językowym, co oznacza iż działamy lokalnie i nie jesteśmy franczyzobiorcą czy też franczyzodawcą. Jesteśmy jedyni i unikatowi a nasze metody nauczania obecne są tylko u nas.

Jakie to wyjątkowe metody nauczania charakteryzują Home of Bears? Przede wszystkim jesteśmy pasjonatami NVC, czyli Porozumienia bez Przemocy, które w dużej mierze wpływa na obrany przez nas kierunek edukacji. Idziemy pod prąd głównego nurtu edukacyjnego, czyli robimy co? Pracujemy w oparciu o relację i o nią dbamy szczególnie, dla nas ważny jest każdy uczeń i każdy traktowany jest jak unikat. Czy boimy się konfliktów? Nie, patrzymy na nie bardziej jak na wyzwanie, czy zadanie. Konflikt będzie zawsze, nie pytamy o to czy on się pojawi, tylko kiedy. Wtedy korzystamy z metody SNO czyli sposobu rozwiązywani (...) czytaj więcej

Chcesz aby Twoje dziecko spędziło dobry czas i nauczyło się kilku zwrotów? Sprawdź nas.

Uczenie się języka może być przygodą, pełną wyzwań, plejady emocji, szukania strategii, patrzenia na to co chcę osiągnąć i jak chcę to zrobić, szukania sensu i porządku w tym co robię, przy jednoczesnym łagodnym spojrzeniu na siebie, patrzeniu z miłością i akcpetkafją na błędy i porażki, które przyjdzie mi przeżywać podczas tej podróży. Jakże ważne jest bezpieczeństwo i komfort oraz wsparcie i empatia - aby podróż ta mogła trwać i przynosiła coraz to nowe skarby w skrzyni pamięci.

Aby gromadzić i później wykorzystywać, konieczna jest chęć i autentyczny entuzjazm. Wszystko co to opisałam powyżej jest dla mnie synonimem “dobrego czasu”. Czasu, który buduje i ubogaca - nie jest poświęcony na ugniatanie, sterowanie, kształtowanie - raczej uwaga położona jest na towarzyszenie, wspieranie i bycie obecnym przy jednoczesnym roztaczaniu przestrzeni do realizacji określonych działań. 

Uczenie dzieci w wieku przedszkolnym jest niezmiennie połączone z tworzeniem więzi i relacji, akceptacją na określone zachowania, wspó (...) czytaj więcej

Chcesz aby Twoje dziecko śpiewało piosenki i mówiło rymowanki w języku angielskim? Przyjdź do nas.

Człowiek ucząc się języka - swoje ojczyste, czy obcego - najlepiej go przyswaja, gdy jest w nim zanurzony. Oznacza to, iż uczenie się następuje w sposób automatyczny, gdy komunikaty tworzone w danym języku otaczają nas i jesteśmy w gotowości i chęci do komunikacji - co oznacza potrzebę zrozumienia i przedstawienia swojego zdania. 

Group of four classmates showing sign of ok

Jedną ze strategii bycia otoczonym językiem obcym jest zanurzenie się w świecie muzyki. Piosenki i rymowanki są środkiem do realizacji celu - jakim jest rozwój językowy i wzrost kompetencji w rozumieniu, słyszeniu, mówieniu i komunikowaniu. Piosenki dla dzieci mają określony rytm i częstotliwość powtórzeń jest na tyle duża, iż dzieci są w stanie bardzo szybko wychwytywać określone słowa poprawnie je artykułując. Dodatkowo często za określoną piosenką idzie dawka emocjonalna - co oznacza, iż dziecko po prostu lubi dany utwór muzyczny, a co za tym idzie chce ciągle go słuchać. I to w dużej mierze przekłada się na umiejętności językowe, gdyż zgodnie z 4 korkami uczenia się - następuje 1. prezentacja, 2. kodowanie, 3. (...) czytaj więcej

Zapraszamy do kontaktu

W razie pytań zachęcamy do skontaktowania się z nami telefonicznie lub malowo.

32 307 04 44 biuro@homeofbears.pl


Nasze biuro:
ul. Przyszowska 67
Gliwice

Godziny otwarcia:
Poniedziałek od 8:00 do 16:00
Wtorek od 10:00 do 18:00
Środa od 8:00 do 16:00
Czwartek od 10:00 do 18:00
Piątek od 10:00 do 18:00
Sobota od 10:00 do 18:00