Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    ZGODA

O kursach i zapisach

Kursy Pandas

Zajęcia z języka angielskiego dla przedszkolaków to 30 minutowe spotkania, odbywające się 2 razy w tygodniu. Zajęcia są prowadzone według metody: teaching in empathy oraz Dynamic English - są to dwie metody akredytowane przez Home of Bears. Dzięki unikatowemu podejściu do edukacji, akceptacji, wdzięczności, życzliwości i autentyczności potrafimy stworzyć z dziećmi uczącymi się u nas relację, która stanowi podstawę zdobywania kolejnych sprawności i umiejętności. Czerpiemy z dziecięcego entuzjazmu - pobudzając go i pielęgnując tak aby wzrastał. Entuzjazm jest katalizatorem przyswajania wiedzy w sposób bezwiedny. Zajęcia są prowadzone w 90% w języku angielskim, 10% języka polskiego jest to czas na tłumaczenie zwrotów, których się uczymy - tak aby dzieci mogły samodzielnie je wykorzystywać, w sytuacjach tożsamych dla nich - a co za tym idzie, wiedziały co mówią i były świadomymi użytkownikami języka angielskiego.

Więcej o kursie Pandas

Kursy Grizzly

Kursy językowe to zajęcia, które zajmują czas wolny dzieci. Czas, który pojawia się po zajęciach szkolnych, lub krótko przed nimi. Czas, o którego sposobie spędzania decydują dzieci - chcemy dawać im możliwość wyboru, bo wybór jest jedną ze składowych sukcesu edukacyjnego. Jeżeli wybieram sposobów w jaki spędzam mój czas wolny, wówczas widzę sens i chcę się angażować. Włączam entuzjazm i oczekiwanie na zajęcia, jestem w nich obecny nie tylko ciałem, ale i duchem - a co za tym idzie mam włączone emocje - które stanowią marker wspomnień. Kursy Grizzly łączą w sobie każdy z tych elementów. Mamy opracowany program według którego pracujemy, on jest przeniesiony na plany zajęć, jednak najważniejsze jest podążanie za grupą. Chętnie słuchamy naszych uczniów, otwierając się na ich zdanie - co jest dla nich ważne, co lubią na zajęciach, czego nie lubią - dzięki takim informacjom zwrotnym możemy podążać z naszymi uczniami - ramię w ramię. Zmierzając do wspólnego celu, jesteśmy gotowi na zmianę kierunku, jesteśmy gotowi na drogę pod górę i przecieranie szlaków. Chcemy być z naszymi uczniami w procesie i dawać im znać, w którym miejscu na mapie jesteśmy. Tak, aby oni mogli podjąć decyzję - czy ja tutaj chcę być? Co mogę zmienić? Jak to zrobić? Na co zwrócić uwagę? Jak coś skompensować? Kursy Grizzly odznaczają się włączaniem dzieci w proces edukacyjny. Nie na zasadzie oceny, lecz na zasadzie wspólnego wyznaczania kierunków i ścieżek w drodze do celu jakim jest wzrost kompetencji językowych. Kursy Grizzly dzielą się na dwie grupy - Grizzly Cubs (klasy 1-3) oraz Grizzly Youngsters (klasy 4-8).

Więcej o kursie Grizzly Cubs

Więcej o kursie Grizzly Youngsters

Kursy Polars

Kursy językowe w Home of Bears to inność na każdym etapie edukacyjnym. Z kursami POLARS dedykowanymi młodzieży nie będzie zatem inaczej. Będą to zajęcia całkowicie zanurzające uczniów w języku angielskim, zajęcia które będą poszerzały perspektywę spojrzenia na świat wokół nas, zajęcia uposażające młodych ludzi w kompetencje językowe, emocjonalne i społeczne - tak potrzebne do pełnego i autentycznego korzystania z wszystkiego co daje nam świat. Młodzież w Home of Bears ma wpływ na realizację planu, jej głos - tak cenny przy wyborze określonych aktywności, sposobie przećwiczenia danego materiału, czy utrwalenia danej umiejętności jest zawsze usłyszany i wzięty pod uwagę. Chcemy, aby młodzi ludzie uczący się u nas języka wiedzieli, iż chcemy z nimi rozmawiać, chcemy ich usłyszeć, chcemy wiedzieć co jest dla nich ważne i dlaczego. Jednocześnie podczas trwania kursu nasi uczniowie zdobywają, nie tylko w kompetencje językowe, ale także w umiejętności komunikacji za pomocą języka potrzeb, bez oceny, epitetów czy wymuszania. Są konfrontowani z własnymi umiejętności mediacyjnymi - w szukaniu rozwiązań do danej sytuacji problemowej, przy przedstawianiu swojego punktu widzenia, wysłuchaniu drugiej strony - zobaczeniu co dzieje się we mnie, gdy to słyszę i komunikowaniu propozycji - takiej która będzie akceptowalna przez każdą ze stron. Nasze kursy to czas wypełniony byciem razem, poczuciem wspólnoty, bezpieczeństwa w byciu sobą i akceptacji oraz dążeniem do wspólnego celu - jakim jest rozwój na wielu płaszczyznach - językowa stanowi tutaj katalizator.

Więcej o kursie Polars

Najnowsze wpisy na blogu

Webinar: "Komunikacja konstruktywna z elementami NVC"

Czy zdarza się, że Twoje dziecko nie chce iść na zajęcia dodatkowe po przedszkolu, lub szkole?

Jeżeli Ci się to przydarzyło, lub znasz kogoś komu to się przydarzyło, przeczytaj ten post i dowiedz się jak zadbać o siebie i dziecko.

Wyobraźcie sobie sytuację, niektórzy z Was być może mają ją tak żywą i klarowną, bo wydarzyła się dziś, lub wczoraj. Jaką sytuację? Taką, że przychodzicie po dziecko do przedszkola, lub szkoły i słyszycie, że ono nigdzie dziś już nie idzie, ono nie ma ochoty na nic. 

Kojarzycie? 

Każdy wasze zdanie typu:

-Ale przecież lubisz chodzić na basen.

-Ale przecież ostatnio Ci się podobało na angielskim

-Ale nie wymyślaj, idziemy i koniec

-Ale z Ciebie maruda

Powoduje, że dziecko coraz bardziej (...) czytaj więcej

Dlaczego warto uczyć się w Home of Bears?

W tym momencie roku, w którym jesteśmy, czyli krótko przed pierwszym dzwonkiem, chcę zaprezentować Wam korzyści wynikające z podjęcia nauki właśnie w naszym rozwoju językowym Home of Bears. Celowo podkreślam nazwę - Home of Bears - abyście dokładnie wiedzieli, że wszystko co opiszę poniżej jest tożsame z moim rozwojem językowym i żadną inną. Jesteśmy kraftowym rozwojem językowym, co oznacza iż działamy lokalnie i nie jesteśmy franczyzobiorcą czy też franczyzodawcą. Jesteśmy jedyni i unikatowi a nasze metody nauczania obecne są tylko u nas.

Jakie to wyjątkowe metody nauczania charakteryzują Home of Bears? Przede wszystkim jesteśmy pasjonatami NVC, czyli Porozumienia bez Przemocy, które w dużej mierze wpływa na obrany przez nas kierunek edukacji. Idziemy pod prąd głównego nurtu edukacyjnego, czyli robimy co? Pracujemy w oparciu o relację i o nią dbamy szczególnie, dla nas ważny jest każdy uczeń i każdy traktowany jest jak unikat. Czy boimy się konfliktów? Nie, patrzymy na nie bardziej jak na wyzwanie, czy zadanie. Konflikt będzie zawsze, nie pytamy o to czy on się pojawi, tylko kiedy. Wtedy korzystamy z metody SNO czyli sposobu rozwiązywani (...) czytaj więcej

Chcesz aby Twoje dziecko spędziło dobry czas i nauczyło się kilku zwrotów? Sprawdź nas.

Uczenie się języka może być przygodą, pełną wyzwań, plejady emocji, szukania strategii, patrzenia na to co chcę osiągnąć i jak chcę to zrobić, szukania sensu i porządku w tym co robię, przy jednoczesnym łagodnym spojrzeniu na siebie, patrzeniu z miłością i akcpetkafją na błędy i porażki, które przyjdzie mi przeżywać podczas tej podróży. Jakże ważne jest bezpieczeństwo i komfort oraz wsparcie i empatia - aby podróż ta mogła trwać i przynosiła coraz to nowe skarby w skrzyni pamięci.

Aby gromadzić i później wykorzystywać, konieczna jest chęć i autentyczny entuzjazm. Wszystko co to opisałam powyżej jest dla mnie synonimem “dobrego czasu”. Czasu, który buduje i ubogaca - nie jest poświęcony na ugniatanie, sterowanie, kształtowanie - raczej uwaga położona jest na towarzyszenie, wspieranie i bycie obecnym przy jednoczesnym roztaczaniu przestrzeni do realizacji określonych działań. 

Uczenie dzieci w wieku przedszkolnym jest niezmiennie połączone z tworzeniem więzi i relacji, akceptacją na określone zachowania, wspó (...) czytaj więcej

Zapraszamy do kontaktu

W razie pytań zachęcamy do skontaktowania się z nami telefonicznie lub malowo.

32 307 04 44 biuro@homeofbears.pl


Nasze biuro:
ul. Przyszowska 67
Gliwice

Godziny otwarcia:
Poniedziałek od 8:00 do 16:00
Wtorek od 10:00 do 18:00
Środa od 8:00 do 16:00
Czwartek od 10:00 do 18:00
Piątek od 10:00 do 18:00
Sobota od 10:00 do 18:00