Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    ZGODA

Webinary w Home of Bears

Webinary dla rodziców naszych uczniów

Porozmawiajmy o strefach regulacji

Istnieją 4 strefy, w których może funkcjonować człowiek. Jeżeli wiemy o ich istnieniu, a dodatkowo ćwiczymy sprawdzanie w jakiej strefie jesteśmy, możemy łatwiej zrozumieć zachowania ludzi w naszym otoczeniu. Jeżeli jesteś rodzicem, któremu zdarza się, że nie rozumie zachowania swojego dziecka, który zastanawia się nad przyczyną, szuka powodów, chce rozwijać swój wychowawczy warsztat, zapraszam Cię na pierwsze spotkanie w strefie online.

Podczas wspólnie spędzonych 2 godzin dowiesz się:

 1. Czym są strefy regulacji?
 2. Jakie strefy regulacji istnieją?
 3. Co charakteryzuje każdą strefę?
 4. Jak widzimy siebie, świat i ludzi będąc w każdej strefie?
 5. Jak strefy wpływają na usłyszenie komunikatu?

Kiedy? 10.11.2021, godzina 17:00 - 19:00

Gdzie? Na platformie Clickmeeting.

Ile to kosztuje? Dla rodziców naszych uczniów webinar jest całkowicie darmowy.
Jeśli jesteś zainteresowana/ny zapisz się na webinar i wpłać 20-50zł na nasze konto: 80 1050 1298 1000 0091 0048 7967 podając w tytule przelewu nazwę webinaru oraz imię i nazwisko.

Zapisy na webinar

Identyfikacja strategii, potrzeb i emocji - po co nam to?

Aby komunikować się efektywnie - czyli mieć pewność, iż treść którą chcieliśmy przekazać została usłyszana tak jak chcieliśmy, warto dołożyć do swojego warsztatu umiejętność identyfikacji - czyli rozpoznawania potrzeb, strategii i emocji. Tak rozumiana komunikacja konstruktywna pomoże w rozwiązywaniu konfliktów i da przestrzeń na spojrzenie na dziejące się sytuacje z większej perspektywy. Jeżeli zastanawiasz się co jest motorem naszych działań, jak identyfikować sposoby realizacji potrzeb, czyli strategie oraz dlaczego pojawiają się emocje to dołącz do naszego drugiego webinaru.

Podczas spotkania:

 1. Poznasz listę potrzeb, które napędzają nasze działania
 2. Poznasz różne strategie realizacji określonych potrzeb
 3. Nauczysz się nazywać emocje
 4. Poznasz przyczyny pojawiania się emocji
 5. Doświadczysz nowego sposobu patrzenia na zachowania innych
 6. Poznasz schemat komunikacji w 4 krokach w duchu NVC

Kiedy? 09.03.2022, godzina 17:00 - 18:00

Gdzie? Na platformie Clickmeeting.

Ile to kosztuje? Dla rodziców naszych uczniów webinar jest całkowicie darmowy.
Jeśli jesteś zainteresowana/ny zapisz się na webinar i wpłać 20-50zł na nasze konto: 80 1050 1298 1000 0091 0048 7967 podając w tytule przelewu nazwę webinaru oraz imię i nazwisko.

Zapisy na webinar

Docenianie jako supermoc - zmieniamy komunikaty na te otwierające okna

Webinar Docenianie jako supermoc będzie to czas podczas, którego zobaczymy jak zamienić pochwały na komunikaty doceniające. Dowiemy się dlaczego kary i nagrody nie rozwijają motywacji wewnętrznej i czym warto je zastępować. Nauczymy się budować komunikaty otwierające okna i dodające skrzydeł. Podczas webinaru:

Podczas webinaru:

 1. Dowiesz się jak doceniać dziecko bez oceniania
 2. Dowiesz się jak doceniać dziecko bez nagradzania i karania
 3. Dowiesz się jaki jest schemat informacji zwrotnej w wersji mini

Kiedy? 16.03.2022, godzina 17:00 - 18:00

Gdzie? Na platformie Clickmeeting.

Ile to kosztuje? Dla rodziców naszych uczniów webinar jest całkowicie darmowy.
Jeśli jesteś zainteresowana/ny zapisz się na webinar i wpłać 20-50zł na nasze konto: 80 1050 1298 1000 0091 0048 7967 podając w tytule przelewu nazwę webinaru oraz imię i nazwisko.

Zapisy na webinar

Najnowsze wpisy na blogu

Webinar: "Komunikacja konstruktywna z elementami NVC"

Czy zdarza się, że Twoje dziecko nie chce iść na zajęcia dodatkowe po przedszkolu, lub szkole?

Jeżeli Ci się to przydarzyło, lub znasz kogoś komu to się przydarzyło, przeczytaj ten post i dowiedz się jak zadbać o siebie i dziecko.

Wyobraźcie sobie sytuację, niektórzy z Was być może mają ją tak żywą i klarowną, bo wydarzyła się dziś, lub wczoraj. Jaką sytuację? Taką, że przychodzicie po dziecko do przedszkola, lub szkoły i słyszycie, że ono nigdzie dziś już nie idzie, ono nie ma ochoty na nic. 

Kojarzycie? 

Każdy wasze zdanie typu:

-Ale przecież lubisz chodzić na basen.

-Ale przecież ostatnio Ci się podobało na angielskim

-Ale nie wymyślaj, idziemy i koniec

-Ale z Ciebie maruda

Powoduje, że dziecko coraz bardziej (...) czytaj więcej

Dlaczego warto uczyć się w Home of Bears?

W tym momencie roku, w którym jesteśmy, czyli krótko przed pierwszym dzwonkiem, chcę zaprezentować Wam korzyści wynikające z podjęcia nauki właśnie w naszym rozwoju językowym Home of Bears. Celowo podkreślam nazwę - Home of Bears - abyście dokładnie wiedzieli, że wszystko co opiszę poniżej jest tożsame z moim rozwojem językowym i żadną inną. Jesteśmy kraftowym rozwojem językowym, co oznacza iż działamy lokalnie i nie jesteśmy franczyzobiorcą czy też franczyzodawcą. Jesteśmy jedyni i unikatowi a nasze metody nauczania obecne są tylko u nas.

Jakie to wyjątkowe metody nauczania charakteryzują Home of Bears? Przede wszystkim jesteśmy pasjonatami NVC, czyli Porozumienia bez Przemocy, które w dużej mierze wpływa na obrany przez nas kierunek edukacji. Idziemy pod prąd głównego nurtu edukacyjnego, czyli robimy co? Pracujemy w oparciu o relację i o nią dbamy szczególnie, dla nas ważny jest każdy uczeń i każdy traktowany jest jak unikat. Czy boimy się konfliktów? Nie, patrzymy na nie bardziej jak na wyzwanie, czy zadanie. Konflikt będzie zawsze, nie pytamy o to czy on się pojawi, tylko kiedy. Wtedy korzystamy z metody SNO czyli sposobu rozwiązywani (...) czytaj więcej

Chcesz aby Twoje dziecko spędziło dobry czas i nauczyło się kilku zwrotów? Sprawdź nas.

Uczenie się języka może być przygodą, pełną wyzwań, plejady emocji, szukania strategii, patrzenia na to co chcę osiągnąć i jak chcę to zrobić, szukania sensu i porządku w tym co robię, przy jednoczesnym łagodnym spojrzeniu na siebie, patrzeniu z miłością i akcpetkafją na błędy i porażki, które przyjdzie mi przeżywać podczas tej podróży. Jakże ważne jest bezpieczeństwo i komfort oraz wsparcie i empatia - aby podróż ta mogła trwać i przynosiła coraz to nowe skarby w skrzyni pamięci.

Aby gromadzić i później wykorzystywać, konieczna jest chęć i autentyczny entuzjazm. Wszystko co to opisałam powyżej jest dla mnie synonimem “dobrego czasu”. Czasu, który buduje i ubogaca - nie jest poświęcony na ugniatanie, sterowanie, kształtowanie - raczej uwaga położona jest na towarzyszenie, wspieranie i bycie obecnym przy jednoczesnym roztaczaniu przestrzeni do realizacji określonych działań. 

Uczenie dzieci w wieku przedszkolnym jest niezmiennie połączone z tworzeniem więzi i relacji, akceptacją na określone zachowania, wspó (...) czytaj więcej

Zapraszamy do kontaktu

W razie pytań zachęcamy do skontaktowania się z nami telefonicznie lub malowo.

32 307 04 44 biuro@homeofbears.pl


Nasze biuro:
ul. Przyszowska 67
Gliwice

Godziny otwarcia:
Poniedziałek od 8:00 do 16:00
Wtorek od 10:00 do 18:00
Środa od 8:00 do 16:00
Czwartek od 10:00 do 18:00
Piątek od 10:00 do 18:00
Sobota od 10:00 do 18:00