Odpowiedź jest prosta – ale może Cię zaskoczyć.

 

Czy pamiętasz, ze swojego dzieciństwa i bycia w szkole strach związany z odpowiedzią ustną? Strach przed kartkówką i testem? 

Czy pamiętasz kiedy było Ci komfortowo i kiedy z przyjemnością uczęszczałaś/uczęszczałeś na jakieś zajęcia?

Strach nie jest dobrych towarzyszem zapamiętywania treści. Strach powoduje, że zapamiętujemy na chwilkę – żeby unikać kary (jedynki, uwagi, nieprzyjemnego epitetu, porównania) lub żeby zasłużyć na nagrodę (piątkę, pochwałę, świadectwo z paskiem). 

Na naszych zajęciach zapraszamy dzieci (i ich rodziców) do świata edukacji, która pokazuje, że motywacja może być wewnętrzna, że każde dziecko jest inne (i czasami potrzebuje po prostu czasu – przecież nie wszystkie kwiaty na drzewach wiosną, kwitną w tym samym czasie i w tym samym momencie). To czego dzieci (i młodzież) niejednokrotnie najbardziej potrzebują, a co powoduje że umiejętności skaczą, a proces rozwoju się dzieje – to akceptacja i uważna obecność. I tyle. I aż tyle. 

Jeżeli szukasz miejsca, gdzie Twoje dziecko nauczy się jak się uczyć – i jak korzystać z tego co w nim najcenniejsze -czyli samonapędzającej się chęci do poznania, eksplorowania, doświadczania (czyli uczenia się) to nasza szkoła języka angielskiego dla dzieci i młodzieży jest miejscem, w którym możesz to znaleźć. 

Zajęcia prowadzone tak, aby wspierać naturalny entuzjazm dzieci do uczenia się – nie dla stopni, naklejek, wyjazdów, pochwał, czy nagród. Uczenia się dla siebie, bo widzę sens tego co tutaj robię, widzę jak to przekłada się na moje umiejętności -moją pewność siebie w mówieniu, budowaniu zdań, gramatyce i leksyce. Dzieci bardzo szybko zauważają jak wiele już potrafią i chcą się tym dzielić z Wami – rodzice. Dzieci potrzebują się przegadać w zachwycie oczu swoich najbliższych – wtedy naczęściej mówią do Was:

-chcesz usłyszeć nową piosenkę, której się nauczyłam?

-chcesz zobaczyć co dziś napisałam na zajęciach?

-umiem powiedzieć takie zdanie 

-a wieś jak powiedzieć:…? Bo ja wiem! Powiem Ci!

Wszystkie te zdania to zaproszenie do pojawienia się zachwytu – bo Wasze dziecko nauczyło się, poznało, doświadczyło i chce się z Wami tym podzielić.

Docenienie – czyli zwrócenie uwagi na konkret,  powstrzymaniem się od oceny (ślicznie, pięknie, fantastycznie, wspaniale) to jedno z najcenniejszych elementów wspierania motywacji wewnętrznej. Dlaczego?

Bo dziecko samo może odnieść się do tego, czy i co potrafi – bo jest to fakt, który jest namacalny i widoczny. Umiem piosenkę – lub nie umiem piosenki, śpiewam sama piosenkę, lub z pomocą pani/pana – momentalne znika zewnętrzny czynnik, czyli osoba która da ocenę, która pochwali – bo dla niej to jest na “5”, a dla innej osoby to jest “6”, a jeszcze dla innej ledwo na “3” -znacie takie sytuacje, pewnie nawet teraz każdy z Was odbywa podróż w czasie do sytuacji kiedy dokładnie tego doświadczyliście. Ostatecznie kto wtedy decydował o Waszych umiejętnościach? Druga osoba – niosącą swoje doświadczenia, mająca swoje określone zasoby tego dnia – tak wiele elementów wpływało na to co ostatecznie pojawiło się w waszych dzienniczkach. 

Tymczasem w Home of Bears zapraszamy dzieci do patrzenia na fakty – uczymy się takiego zdania – My favourite colour is….- i sprawdzamy razem czy umie, nie umiem czy jednak chcę dopracować – i tyle “Simple but not easy” – jak większość elementów w Home of Bears.

 

Chcesz aby Twoje dziecko dołączyło na naszej szkoły języka angielskiego?

Zapisz je na kurs już dziś i ciesz się spokojem z dostępem do wolnych miejsc na zajęcia. 

Wczesny zapis to gwarancja spokojnych wakacji pod kątem zabezpieczenia rozwoju językowego Waszego dziecko na lata.

Nasza ścieżka edukacyjna jest tak przemyślana, że zapisując dziecko na kurs w przedszkolu, lub w klasie 1wszej masz pewność, iż będzie ono rozwijało swoje umiejętności językowe w sposób harmonijny.

 

Zapraszamy do zapisów za pośrednictwem naszej strony internetowej: www.homeofbears.pl – zakładka kursy, później formularz zgłoszeniowy.