Szkoła języka angielskiego Home of Bears wprowadziła innowacyjne metody monitorowania postępów dzieci i młodzieży, rezygnując z tradycyjnych ocen, testów i procentów na rzecz ewaluacji oraz raportów semestralnych. Proces ten obejmuje dwie perspektywy: dziecka i mentorki/mentora, co sprzyja bardziej zindywidualizowanemu i holistycznemu podejściu do edukacji.

Proces Ewaluacji

  1. Perspektywa dziecka: dzieci i młodzież  samodzielnie sprawdzają swoje umiejętności i dają sobie informację zwrotną poprzez określenie, co już potrafią, czego nie, a co chcą poprawić.
  2. Perspektywa mentorki/mentora: osoba prowadząca zajęcia zapisuje swoje obserwacje dotyczące postępów dziecka, stosując kategorie: umiesz, nie umiesz, dopracuj. Różnice w tabelach mentorów i dzieci są podstawą do dyskusji i analizy.

Korzyści z Ewaluacji

  • Unikanie szufladkowania: Brak tradycyjnych ocen pozwala na bardziej indywidualne podejście do dzieci i młodzieży.
  • Zwiększenie świadomości: dzieci i młodzież lepiej rozumieją swoje umiejętności i obszary do poprawy.
  • Stymulowanie dialogu: Ewaluacja zachęca do otwartej komunikacji między dziećmi i młodzieżą, a mentorkami i mentorami, a także rodzicami.

Ewaluacje w Ujęciu NVC (Porozumienie bez Przemocy)

Porozumienie bez przemocy (NVC) to podejście komunikacyjne, które koncentruje się na empatycznym słuchaniu i wyrażaniu uczuć oraz potrzeb bez osądzania. W kontekście ewaluacji w Home of Bears, NVC wpływa na proces poprzez:

  • Empatyczne zrozumienie: mentorki i mentorzy starają się zrozumieć perspektywę dzieci i młodzieży, ich potrzeb i uczuć, co sprzyja tworzeniu bezpiecznej atmosfery do nauki.
  • Konstruktywna informacja zwrotna: Zamiast krytyki, mentorki i mentorzy oferują wspierającą informację zwrotną, która pomaga dzieciom i młodzieży w samodzielnym rozwoju.
  • Współpraca zamiast rywalizacji: Ewaluacja w duchu NVC promuje współpracę między dziećmi, młodzieżą a mentorkami i mentorami, co prowadzi do bardziej efektywnej i przyjaznej nauki.

Wprowadzenie NVC do procesu ewaluacji w Home of Bears pozwala na stworzenie środowiska, w którym dzieci i młodzież czują się zrozumiani i wspierani, co sprzyja ich rozwojowi i motywacji do nauki.

Chcesz, aby Twoje dziecko dołączyło na naszej szkoły języka angielskiego?

Zapisz je na kurs już dziś i ciesz się spokojem z dostępem do wolnych miejsc na zajęcia. 

Wczesny zapis to gwarancja spokojnych wakacji pod kątem zabezpieczenia rozwoju językowego Waszego dziecko na lata.

Nasza ścieżka edukacyjna jest tak przemyślana, że zapisując dziecko na kurs w przedszkolu, lub w klasie 1wszej masz pewność, iż będzie ono rozwijało swoje umiejętności językowe w sposób harmonijny.

 

Zapraszamy do zapisów za pośrednictwem naszej strony internetowej: www.homeofbears.pl – zakładka kursy, później formularz zgłoszeniowy.