Umiejętności cyfrowe i technologiczne.

Edukacja dziecka to działanie z odroczonym zapłonem. Dla nas w Home of Bears szkole języka angielskiego niezmiernie ważna jest perspektywa – dalsza niż jeden rok, dalsza niż jeden dzień. Dlatego działania, które podejmujemy mają na celu wzmacnianie kompetencji niezbędnych w dorosłym życiu, a których posiadanie pozwoli pływać wśród fal, zamiast je powstrzymywać. Przecież wiadomo, że nie da się powstrzymać fal, prawda? Jednocześnie jak wielu z nas jednak próbuje to robić – i za każdym razem osiąga klęskę. Tymczasem nauczanie się konieczności oduczania się i uczenia się na nowo już może być strategią na odnalezienie się w ciagle zmieniającej się rzeczywistości – i tego właśnie chcemy dla naszych dzieci i naszej młodzieży. Jesteśmy szkołą języka angielskiego – są to zatem całkowicie dodatkowe zajęcia – i dlatego są tak innowacyjne i nowatorskie. Z drugiej strony – jeżeli Twoje dziecko chodzi do szkoły systemowej, lub prywatnej, która nosi znamiona systemowej – to właściwie po co chcesz fundować mu w czasie wolnym kolejny systemowy angielski? Możesz wybrać, że dołączysz do szkoły języka angielskiego, która nie ma inności tylko na sztandarze – lecz która niesie innowacje każdego dnia, na każde zajęcia. Widzisz, odrazu widzisz sens – dziecko może rozwijać się w sposób harmonijny i wielostronny ucząc się angielskiego i jednocześnie budować kompetencje, które wykorzysta przez całe swoje życie.

 

Tak! Takie miejsce istnieje – zapraszamy do Home of Bears!

 

Dziś zajmiemy się jedną z 10ciu kluczowych kompetencji XXI wieku – czyli umiejętnościami cyfrowymi i technologicznymi. W każdą kolejną sobotę przez kolejne 10 tygodni pojawi się kolejny tekst omawiający sposób dbania i rozwijania kompetencji XXI w naszej szkole języka angielskiego Home of Bears.

 

Podczas zajęć z języka angielskiego w Home of Bears unikamy pracy z ekranami. Na naszych zajęciach nie zajdziesz zatem klikania w aplikacje, czy oglądania filmów czy piosenek na YouTube. A mimo to, umiejętności z grupy tych związanych z technologią mają przestrzeń do rozwoju.

 

Jak?

 

Mentorki podczas zajęć korzystają z takich sprzętów jak: komputer, telefon, internetu – dzieci obserwują ich działania, niejednokrotnie mówią o swoich ulubionych programach, czy wykonawcach. Pamietajmy, że dzieci najlepiej uczą się przez obserwację i doświadczanie. Gdy mentorka puszcza piosenkę z telelpfnu, a słychać ją w głośniku pojawia się edukacyjny czas – zdecydowanie w Home of Bears go wykorzystujemy -żeby powiedzieć dzieciom jak łączą się te urządzenia.

 

Kolejny element to podstawowa znajomość języka programowania i logicznego myślenia. Żeby uczyć podstaw programowania – bo przecież nasze zajęcia to zajęcia z angielskiego – wystarczy zaprosić dzieci do tworzenia ciągów logicznych. A takie elementy można wprowadzać od najmłodszych lat nauki języka angielskiego. Dodatkowo dzieci bardzo lubią takie aktywności, kiedy same musza wymyślić czego brakuje i dlaczego właśnie na to się zdecydowały. Uczenie angielskiego w Home of Bears bazuje na logicznym myśleniu i krytycznym podejściu do tematu – dzieci są zapraszane do zadawania pytań, szukania odpowiedzi, drążenia i zastanawia się nad sensem określonych działań.

 

Ostatni element wzmacniania kompetencji XXI wieku to cyberbezpieczeństwo. Ten element zabezpieczamy w świadomości naszych dzieci i naszej młodzieży za każdym razem gdy robimy razem jakieś zdjęcia. Przede wszystkimi robimy zdjęcia najczęściej tak aby pokazywały proces-  coś co akurat robimy na zajęciach – a nie portrety dzieci i młodzieży. Robiąc zdjęcie jasno komunikujemy naszym dzieciom i naszej młodzieży, gdzie zdjęcia będą wykorzystane i w jakim celu je robimy. Dodatkowo – nie wszystkie dzieci mają zgodę na publikację wizerunku – co też jest podstawą do podjęcia z dziećmi rozmów o ich prawach i zgodach na zamieszczenie ich twarzy na określonych portalach. Gdy dzieje się tak, że dziecko ma zgodę od rodzica na publikację wizerunku, ale samo jasno komunikuje, iż nie chce być na zdjęciu z widoczną buzią – oczywiście bierzemy to pod uwagę. 

 

Jak widzicie zajęcia z języka angielskiego w Home of Bears to czas kiedy dzieci i młodzież podnoszą w znaczą sposób swoje kompetencje językowe – ucząc się kolejnych konstrukcji gramatycznych, kolejnych słówek i wyrażeń. Jednocześnie na zajęciach, w których dzieci i nie korzystają z ekranów, nie grają w gry i nie klikają w aplikacje –  zdecydowanie mocno rozwijają się w kawałku umiejętności cyfrowych i technologicznych.

 

Chcesz aby Twoje dziecko dołączyło na naszej szkoły języka angielskiego?

Zapisz je na kurs już dziś i ciesz się spokojem z dostępem do wolnych miejsc na zajęcia. 

Wczesny zapis to gwarancja spokojnych wakacji pod kątem zabezpieczenia rozwoju językowego Waszego dziecko na lata.

Nasza ścieżka edukacyjna jest tak przemyślana, że zapisując dziecko na kurs w przedszkolu, lub w klasie 1wszej masz pewność, iż będzie ono rozwijało swoje umiejętności językowe w sposób harmonijny.

 

Zapraszamy do zapisów za pośrednictwem naszej strony internetowej: www.homeofbears.pl – zakładka kursy, później formularz zgłoszeniowy.