Kluczowe kompetencje XXI wieku można kształtować i wzmacniać oraz wspierać podczas zajęć z języka angielskiego. 

W ostatnim artykule o kompetencjach kluczowych opisaliśmy kompetencje technologiczne i związane ze światem cyfrowym. 

Dziś zajmiemy się drugą grupą czyli: Kreatywnością i innowacyjnością.

Jak pracujemy na tych właśnie obszarach podczas zajęć z dodatkowego angielskiego?

Ponieważ nasze zajęcia to zajęcia pozaszkolne, a co za tym idzie odbywają się w godzinach popołudniowych i są zarezerwowane tylko dla chętnych osób, możliwe jest właśnie w czasie ich trwania na zaplanowanie i przeprowadzenie zajęć tak, aby wzmacniały te obszary, które są ważne, nie z punktu widzenia systemu – zaliczenia testów, kartkówek, zdania egzaminów – ale z punktu widzenia rozwoju człowieka i jego kondycji emocjonalno-fizycznej.

Patrząc na perspektywę dalszą niż zakończenie roku szkolnego, pojawia się na horyzoncie perspektywa życia. Młody człowiek może nauczyć się działać tak, aby widzieć więcej niż tylko oceny. Przecież przez pierwsza część życia rozwijaj się (uczył się chodzić, mówić) zupełnie bez zewnętrznych wzmocnień w stylu – ocen, pochwał, nagród i kar. Wtedy mały człowiek uczył się bo chciał, bo było mu to potrzebne, bo pchała go tam ewolucyjna siła. I tak może zostać. To wcale nie musi się zmieniać. To tylko system w którym funkcjonujemy nijako “każe” nam działać aby coś dostać w zamian – i nie są to tylko (albo aż) kompetencje i umiejętności, lecz zewnętrznie narzucona, ustalona przez kogoś nagroda.

W Home of Bears, szkole języka angielskiego dla dzieci i młodzieży wybieramy, WYBIERAMY inaczej. Świadomie idziemy innymi ścieżkami i bierzemy za to pełną odpowiedzialność. Czasami zdarza się, że przecieramy szlaki – i wtedy jest trudniej, i wtedy jest bardziej wymagająco – jednocześnie to jest właśnie to co lubimy robić i co chcemy robić. Dodatkowo właśnie te działania zapraszają kreatywność i innowacyjność na każde zajęcia. Dzieci uczestniczące w lekcjach angielskiego w naszej szkole Home of Bears są zapraszane do rozwiązywania problemów w sposób twórczy, na zajęciach dzieci tworzą plakaty, projekty – co wzmacnia ich połacie kreatywności i daje przestrzeń na jej rozkwit. Dzieci doświadczają inności – każda praca jest inaczej wymyślone, inaczej zrealizowana, inaczej zaprezentowana – daje to dzieciom możliwość aby doświadczać i poprzez doświadczanie rozwijać się twórczo. 

Nasze zajęcia z języka angielskiego to wzmacnianie innowacyjności – podążanie za dziećmi i ich pomysłami, wspólne sprawdzanie tez i hipotez tworzonych przez dzieci, doświadczanie tego co działa, tego czy dana, stworzona przez nas reguła ma zastosowanie i jak szeroko można jej użyć. 

Kształtowanie i wspieranie kluczowych kompetencji XXI wieku to jeden z elementów naszych zajęć z angielskiego. 

Czas jest bardzo ograniczonym tworem – mamy go określoną ilość – po co za tem marnować go na zajęcia dodatkowe, jak sama nazwa wskazuje POSZASZKOLNE, które wyglądają identycznie jak to z czym dziecko ma do czynienia w szkole? Po co zapisywać dziecko na zajęcia, których głównym celem jest zasada 3Z? Pamiętacie ze swojego dzieciństwa (a może nawet ze studiów) – Zakuć/Zdać/Zapomnieć? 

My rezygnujemy z tej ścieżki.

I właśnie dzięki temu, że rezygnujemy z tej ścieżki nasze dzieci i nasza młodzież osiągają umiejętności językowe i życiowe. 

Bo wszystko czego uczą się w kręgu tak zwanych kompetencji miękkich – zostaje z nimi na zawsze.

Motywacja do pracy – nie zawsze będzie tak samo wysoka – wiecie przecież, sami tego doświadczacie, raz bardzo się chce, raz wcale się nie nie – jednocześnie dyscyplina (nie rozumiana jako coś pejoratywnego) wspierająca nasze działania i pokazująca nam, że małymi krokami jesteśmy w stanie zdobyć nawet Mount Everest – to jest ta energia, którą chcemy dla naszych dzieci i naszej młodzieży.

 

Chcesz aby Twoje dziecko dołączyło na naszej szkoły języka angielskiego?

Zapisz je na kurs już dziś i ciesz się spokojem z dostępem do wolnych miejsc na zajęcia. 

Wczesny zapis to gwarancja spokojnych wakacji pod kątem zabezpieczenia rozwoju językowego Waszego dziecko na lata.

Nasza ścieżka edukacyjna jest tak przemyślana, że zapisując dziecko na kurs w przedszkolu, lub w klasie 1wszej masz pewność, iż będzie ono rozwijało swoje umiejętności językowe w sposób harmonijny.

 

Zapraszamy do zapisów za pośrednictwem naszej strony internetowej: www.homeofbears.pl – zakładka kursy, później formularz zgłoszeniowy.