Dzieci uczące się u nas angielskiego, od pierwszych zajęć, widzą że doświadczają czegoś innego. Początkowo nie potrafią tego nazwać, określić, to jest takie trochę “Je ne sais quoi”. Każdy też reaguje inaczej – pojawia się niepewność, czy tak będzie już zawsze, czy zajęcia będą tak prowadzone? 

“Tak” czyli jak?

Czy będziemy zawsze siadać na dywanie, czy będziemy zawsze siedzieć przy stolikach w kole tak aby widzieć swoje towarze (a nie plecy), czy będziemy śpiewać piosenki, czy będziemy ruszać się i powtarzać zdania, czy będziemy manipulować kartami obrazkowymi, czy będziemy bawić się ucząc i uczyć się bawiąc?

Tak wiele myśli pojawia się w głowach dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z naszymi zajęciami. 

I na wszystkie te pytania odpowiedź jest twierdząca.

Tak, będziemy mówić całymi zdania.

Tak, będziemy uczyć się z mapowaniem zwrotów przy użyciu ruchu.

Tak, będziemy mówić rymowanki i śpiewać piosenki.

Tak, będziemy patrzeć na siebie podczas uczenia się.

Tak będziemy budować relację w kontakcie wzrokowym.

A dziś dokładniej omówię to jeszcze jedno “tak”, a mianowicie:

Tak, będziemy robić projekty na koniec działu.

I tutaj może pojawić się pytanie -a nie ukrywam, że liczę że pojawi się ono w waszych głowach – ale po co właściwie dzieci i młodzież mają robić projekty?

Projekty są w Home of Bears strategią na tak wiele potrzeb. Zobaczcie sami:

1.potrzeba kreatywności – dzieci samodzielnie tworzą podsumowanie działu – otrzymują jedynie określone wytyczne dotyczące tego co ma się znaleźć na ich pracach – np. Minimum 3 zwierzęta domowe, resztę tworzą same;

2. potrzeba autonomii – ja sama/sam decyduję co zrobię, jak narysuję, gdzie to umieszczę, co powiem;

3. potrzeba uwagi – każda osoba ma czas aby opowiedzieć os swoim projekcie, pokazać na nim określone elementy, nazwać je i omówić;

4. potrzeba uznania – każda osoba otrzymuje feedback czyli informację zwrotną od mentorki prowadzącej zajęcia oraz od koleżankę i kolegów z grupy;

5. potrzeba kompetencji – dzieci doświadczają jak wiele już potrafią, jak wiele się nauczyīł podczas miesiąca pracy z danym tematem, jak swobodnie posługują się zdaniami i konstrukcjami oraz wyrażeniami. 

 

Projekty to świetny sposób na podsumowanie pracy, która została wykonana na zajęciach. Dzieci i młodzież zabierają projekty do domu i niejednokrotnie otrzymujemy informacje od rodziców jak dzieci wracają do domu (szczególnie te młodsze- z naszych grup Pandas i Grizzly Cubs) i opowiadają co mają na projektach, śpiewają piosenki których nauczyīł się przy okazji danego tematu – widzicie to? Cieszą się, że się nauczyły, że potrafią, chcą włączyć swoich bliskich w to świętowanie – wspólne mówienie zdań, nazywanie elementów, pokazanie siebie z entuzjazmem i chęcią przejrzenia się w zachwycie oczu dorosłych.

Tak! To jest tak niosącą energia – zachwyt, który uskrzydla nasze dzieci. 

Nasze zajęcia z angielskiego to czas, kiedy dzieci doświadczają zachwytu, czerpią z entuzjazmu – tak po prostu. 

Nasze zajęcia to powrót do naturalnego postrzegania nauki – całkowicie scalonej z zabawą. Nauki, która nie jest tym co trzeba odbębnić, tym co jest trudne i żmudne. Nauki, która niesie umiejętności, kompetencje, kolejne sprawności – i dzięki temu niesie radość i jest celem samym w sobie.

Jeżeli szukasz szkoły języka angielskiego, która nie uczy do testów i sprawdzianów, lecz uczy języka (a dzieci i młodzież zdają wszystkie egzaminy na wysokim poziomie) to zapraszamy do nas.

U nas, Twoje dziecko odkryje, że angielski da się lubić, że angielski może być przyjemny, że angielski to coś więcej niż ćwiczenia i kartkówki ze słówek.

Pamiętajcie, że z punktu “A” do punktu “B” można dojść rożnymi ścieżkami. Nasza prowadzi przez szlaki entuzjazmu, radości, towarzyszenia w frustracji i gniewie, wspólnym opłakiwaniu i świętowaniu, wyznaczaniu kolejnych celów i ich realizacji – wszystko to w harmonijny i holistyczny sposób. 

I tak, nasze dzieci zaliczają testy i egzaminy, które stawia na ich drodze system edukacji (nawet międzynarodowe testy i egzaminy) lecz zdecydowanie nie uczą się żeby zdać. Uczą się, żeby umieć. 

I to jest edukacyjna droga do której Was zapraszamy.

 

Chcesz aby Twoje dziecko dołączyło na naszej szkoły języka angielskiego?

Zapisz je na kurs już dziś i ciesz się spokojem z dostępem do wolnych miejsc na zajęcia. 

Wczesny zapis to gwarancja spokojnych wakacji pod kątem zabezpieczenia rozwoju językowego Waszego dziecko na lata.

Nasza ścieżka edukacyjna jest tak przemyślana, że zapisując dziecko na kurs w przedszkolu, lub w klasie 1wszej masz pewność, iż będzie ono rozwijało swoje umiejętności językowe w sposób harmonijny.

 

Zapraszamy do zapisów za pośrednictwem naszej strony internetowej: www.homeofbears.pl – zakładka kursy, później formularz zgłoszeniowy.