Kiedy dziecko przychodzi na świat jest automatycznie przystosowane do uczenia się języka. Człowiek jest istotą stadną, potrzebuje innych ludzi, aby się rozwijać, poznawać, doświadczać. Dlatego gdy mówimy do noworodka nie upraszczamy zdań, nie staramy się aby brzmiały one łatwiej, nie pilnujemy się aby używać tylko słów podstawowych. Mówimy cały zdaniami, niejednokrotnie wielokrotnie złożonymi. Jednocześnie dbamy o komfort dzieci i pokazujemy im obrazki konturowe, czarno białe wskazując palcem na dany element i nazywając go dokładnie artykułując ich nazwę pojedynczym słowem. Czytając opowieści wskazujemy dziecku elementy w książce, tak aby wiedziało na co skierować wzrok, w momencie gdy wypowiadamy określone frazy.

Są to elementy przyswajania języka w sposób naturalny – w sposób jaki uczymy się języka ojczystego. Ucząc dzieci angielskiego chcemy korzystać z tych elementów, programując tak działania podczas zajęć, aby umożliwiały one im poznawanie języka w sposób naturalny.
Z ciekawością, ekscytacją, umiejętnościami zdobywanymi według schematu – najpierw świat bliski Tobie, elementy tożsame dla Twojego świata, prezentowane przy użyciu różnych środków, aktywności oraz form pracy.

Zajęcia z dziećmi na kursach PANDAS są podzielone na 9 części tematycznych w każdym roku nauki. Każda część to inny dział, jednocześnie pamiętamy o treściach przeplatających się  – co oznacza, że budujemy nowe piętra domu kompetencji językowych na tym co zostało zbudowane wcześniej. Dlatego tak ważne są fundamenty wylewane już na kursach PANDAS. Poznawanie podstawowych słów, zwrotów, piosenek rymowanek, zabaw, opowieści powoduje stworzenie przestrzeni do bycia w języku angielskim. 

“Mój pierwszy słowniczek zwrotów i słówek” to opracowanie zawierające 100 podstawowych słówek ze świata bliskiego dziecku oraz 30 podstawowych zdań do wykorzystania z podanym słownictwem. 

Dzięki “Słowniczkowi” będą Państwo mogli spędzić czas z dziećmi, pozostając w kontakcie i blisko siebie poznając razem słówka i zwroty.
Co za tym idzie przyczynią się Państwo do rozkochania dziecka w języku angielskim, wprowadzając je w świat języka obcego w atmosferze bezpieczeństwa, wsparcia i akceptacji. 

Wraz ze “Słowniczkiem” otrzymają Państwo link do nagrania z wszystkimi słówkami i zdaniami – tak aby mieli Państwo pewność, iż dzieci poznają poprawny sposób wypowiadania tychże treści.

Aby nabyć słowniczek obrazkowy wraz z nagraniami o wartości 50 PLN napisz do nas na maila biuro@homeofbears.pl.

www.homeofbears.pl