W tym momencie roku, w którym jesteśmy, czyli krótko przed pierwszym dzwonkiem, chcę zaprezentować Wam korzyści wynikające z podjęcia nauki właśnie w naszym rozwoju językowym Home of Bears. Celowo podkreślam nazwę – Home of Bears – abyście dokładnie wiedzieli, że wszystko co opiszę poniżej jest tożsame z moim rozwojem językowym i żadną inną. Jesteśmy kraftowym rozwojem językowym, co oznacza iż działamy lokalnie i nie jesteśmy franczyzobiorcą czy też franczyzodawcą. Jesteśmy jedyni i unikatowi a nasze metody nauczania obecne są tylko u nas.

Jakie to wyjątkowe metody nauczania charakteryzują Home of Bears? Przede wszystkim jesteśmy pasjonatami NVC, czyli Porozumienia bez Przemocy, które w dużej mierze wpływa na obrany przez nas kierunek edukacji. Idziemy pod prąd głównego nurtu edukacyjnego, czyli robimy co? Pracujemy w oparciu o relację i o nią dbamy szczególnie, dla nas ważny jest każdy uczeń i każdy traktowany jest jak unikat. Czy boimy się konfliktów? Nie, patrzymy na nie bardziej jak na wyzwanie, czy zadanie. Konflikt będzie zawsze, nie pytamy o to czy on się pojawi, tylko kiedy. Wtedy korzystamy z metody SNO czyli sposobu rozwiązywania konfliktów przy użyciu Minimediacji. Nasze kursy charakteryzuje empatia wszechobecna na każdych zajęciach, empatia która daje przestrzeń na szukanie kontaktu i bycie w kontakcie. 

Być może myślisz sobie teraz – “Ok, a gdzie jest coś o nauce języka?” Otóż wszystko co napisałam pożywnej wpływa na zapamiętywanie treści przekazywanych na zajęciach. W Home of Bears patrzymy na perspektywę dalszą niż jedna lekcja, czy cykl zajęć miesięcznych. Chcemy aby nasi uczniowie wypracowywali motywację wewnętrzną oraz uczyli się podejścia mózgu na “tak” – aby potrafili dostrzegać szansę w każdym popełnionym przez siebie, czy innych błędzie. A także, aby nie bali się podejmować wyzwań. Wszystkie te elementy wyróżniają Home of Bears na tle mapy szkół językowych w Gliwicach, czy całym województwie śląskim. 

Nasi uczniowie pracują w mikrogrupach – 5/6 osób. Zajęcia są w 90% prowadzone w języku angielskim, pobudzają one uczniów aktywizując różne przestrzenie mózgu, tak aby lekcja była zapamiętana. Pamiętamy o tym, iż markerami wspomnień są emocje, dlatego angażujemy naszych uczniów do pracy poprzez wykorzystanie różnych form i metod pracy dodatkowo wprowadzając tempo – powtórek, różnorakich aktywności – właśnie po to, aby przyczynić się do trwałego zapamiętania określonej treści.

Uczniowie są wyposażeni we wszystkie potrzebne materiały, otrzymują od nas zestaw do pracy na cały rok – książkę, skoroszyt na karty pracy (nasze autorskie), zeszyt oraz teczkę. Dodatkowo każdy uczeń otrzymuje dostęp do gier na naszej stronie internetowej oraz na aplikacji quizlet. Wszyscy mogą również korzystać z filmów powtórkowych nagranych i dedykowanych naszym uczniom na naszym kanale na YouTube. Kolejnym elementem dostępnym dla każdego ucznia jest dziennik elektorniczny, który umożliwia sprawdzenie co było realizowane na zajęciach oraz daje możliwość bezpośredniego kontaktu z lektorem prowadzącym zajęcia. Dodatkowo w każdą sobotę – od października do czerwca – są organizowane konsultacje, czyli bezpłatne zajęcia dedykowane naszym kursantom, który z rożnych przyczyn nie byli obecni na swoich zajęciach, a także chcieliby utrwalić, czy powtórzyć dany materiał leksykalno-gramatyczny.

Warto również wspomnieć o tym, iż wszyscy zatrudnienie u nas lektorzy to absolwenci kierunków pedagogicznych z przygotowaniem językowym, filologii angielskiej na poziomie licencjat lub magister. Cała kadra nauczycieli uczestniczy także w ciągu roku w szeregu szkoleń związanych z pracą metodyczną oraz z poznawaniem i zastosowaniem innowacji pedagogicznych, a także faktów związanych z pracą mózgu i możliwościami jakie daje nam neurodydaktyka. 

Zapraszamy na nasze zajęcia otwarte!

Zapisując Swoje dziecko na zajęcia otwarte w Home of Bears zyskujesz:

  • możliwość poznania mentorek oraz mentorów uczących Home of Bears;
  • możliwość uzyskania odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania dotyczące nauki Twojego dziecka w naszym rozwoju językowym;
  • Możliwość zobaczenia w jaki sposób przebiega u nas proces kształcenia;
  • Możliwość zobaczenia naszych autorskich materiałów dydaktycznych;

Wszystko to ma ogromną wartość – Ty otrzymujesz to za darmo.

Wystarczy, że napiszesz do nas maila z prośbą o zapisanie na zajęcia otwarte.

Terminy zajęć:

HARMONOGRAM DNI OTWARTYCH

28.08.2021 – sobota

04.09.2021 – sobota

11.09.2021 – sobota

18.09.2021 – sobota

Godziny zajęć:

11:30-12:20 – przedszkolaki

12:30 – 13:20 – dzieci z klas 1-3

Zajęcia odbywają się na ul. Przyszowskiej 67 w Gliwicach