Co i Kto To Jest Home of Bears?

Home of Bears to szkoła języka angielskiego, która istnieje od 2009 roku. Od tego czasu, czyli już 15 lat, prowadzimy zajęcia z języka angielskiego dla dzieci i młodzieży. Nasze kursy językowe są tak zaplanowane, iż dzieci rozpoczynające swoją przygodę z językiem angielskim w wieku 3 lat, rozwijają swoje kompetencje językowe zgodnie ze ścieżką prowadząca aż do egzaminów państwowych typu FCE i CAE. 

Jesteśmy wyjątkową szkołą języka angielskiego na mapie województwa śląskiego. Z czego wynika nasza unikatowość i inność? Przede wszystkim z Fundamentów, na których zbudowana jest nasza szkoła. Porozumienie bez Przemocy, Minimediacje metodą SNO, samoregulacja, mózg na „tak“ i wiele innych narzędzi, dzięki którym edukacja u nas równa się relacja i mocne więzi. Fundamenty te, wprowadzane do sali przedszkolnej i klasy szkolnej zapraszają rownież takie jakości jak bezpieczeństwo, facylitacja błędu i akceptacja. To co również jest nowością i nie znajdziecie tego w innej szkole językowej to nasze wyjątkowe i autorskie metody pracy, nazywane Energiami. Energie mają na celu bycie nośnikami mocy- mocy, którą mentorzy przekazują dzieciom i młodzieży – co powoduje, że prezentowane treści zarówno leksykalne jak i gramatyczne są przyswajane głębiej i trwalej. Nasze Energie to:

-Teaching in Empathy – to elementy zajęć, kiedy zapraszamy dzieci do świata podążania za tym co, aktualnie żywe w nas – jeżeli ktoś odczuwa radość, to wspólnie świętujemy, doceniamy i nazywamy fakty – co właśnie się wydarzyło. Jeżeli ktoś odczuwa frustrację, czy irytację to razem opłakujemy i szukamy rozwiązań, które mogą być w tym momencie wnoszące i otwierające. Nazywanie uczuć, a co za tym idzie potrzeb, zaprasza patrzenie na siebie przez okulary empatii – a to powoduje tworzenie się relacji i więzi między dziećmi w grupie, oraz miedzy grupą, a mentorką.

-Social Technology – jest to takie programowanie zajęć, aby dzieci i młodzież mieli możliwość doświadczenia czym są procesy grupowe i jak można wykorzystywać je na zajęciach językowych. Podczas naszych zajęć, dzieci pracują indywidualnie, w parach oraz grupach. Dzięki temu uczą się również od siebie – wzajemnie – różnych treści. Dodatkowo pojawiające się konflikty stanowią doskonałą bazę do zaznajamiania dzieci z różnorodnością. Każda taka praca grupowa, jest okazją do szukania wspólnych rozwiązań i tego co może zadziałać i jak można do tego dojść, razem.

Dynamic English – podczas stosowania tej energii, dzieci i młodzież wykonują szereg wielorakich czynności, które angażują ich ciała oraz inne zmysły do przyswajania wiadomości i umiejętności. Aktywności, które noszą znamiona energii Dynamic English to: piosenki, rymowanki, zadania  zapraszające ruch, przekładanie elementów, ale również tworzenie pytań, zdań i przeczeń w różnych konfiguracjach. Dzięki tej energii dzieci i młodzież zapamiętują teści w sposób bezwiedny. Kolejne aktywności są angażującą inne przestrzenie mózgowe, dzięki czemu materiał ten jest zapamiętywany w sposób trwały. 

Golden Division- jest to energia, która została stworzona z myślą o grupach, które są wprowadzane w zawiłości gramatyczne. Dzięki zastosowaniu tej energii nasze dzieci i nasza młodzież potrafią tworzyć zdania, przeczenia i pytania w każdym, poznanym, czasie gramatycznym. Dodatkowo poznawanie nowych konstrukcji nie stanowi problemu, gdyż jest zakorzenione na tym co znane i już zapamiętane.

 

 

zapisy na kursy języka angielskiego

Nasze zajęcia języka angielskiego to również innowacje pod kątem podejścia do pracy na zajęciach.

Co to oznacza?

Uczymy na zajęciach – nie w domu. Nie pojawiają się zatem u nas zdanie: „Nauczcie się na kolejne zajęcia.“

Jeżeli chcemy, aby dzieci potrafiły określoną piosenkę, określone zdanie, czy inny materiał leksykalno-gramatyczny to programujemy tak aktywności podczas zajęć, aby dzieci i młodzież miały możliwość wielokrotnego poćwiczenia, a co za tym idzie utrwalenia i zapamiętania. Uczymy, my – pozostając w relacji z dziećmi – nie aplikacje na tablicy multimedialnej, nie gry ani inne aplikacje.

Widzimy jaką odpowiedzialność mamy na sobie, aby zapraszać nowe pokolenia do świata uczenia się z entuzjazmem i chęci, która wypływa z wnętrza. Zamiast podążać z głównym nurtem motywacji zewnętrznej,: naklejek, kar nagród i innych technik odroczonej gratyfikacji. Nasze zajęcia zapraszają motywację wewnętrzną – wiecie, trawa nie rośnie dlatego, że ktoś ją ciągnie za końcówki – rośnie, bo chce. I to podejście eksponujemy na zajęciach – zarówno z grupami przedszkolnymi jak i grupami dzieci i młodzieży.

Jeżeli szukasz szkoły języka angielskiego, w której Twoje dziecko:

  • będzie widziane i słyszane ze swoimi potrzebami;
  • będzie rozwijało swoje kompetencje językowe w bezpiecznej przestrzeni;
  • będzie uczyło się przy użyciu różnorodnych metod i form pracy;
  • będzie zapraszane do wielorakich aktywności;
  • będzie budowało relacje z równieśnikami i mentorkami;
  • będzie uczyło się z entuzjazmem i radością.

To nasza szkoła jest dla Ciebie.

Zapraszamy do naszych 3 lokalizacji – Gliwice/Łabędy u. Przyszowska 67, Gliwice/Żerniki ul. Elsnera 23 oraz Żory al. Zjednoczonej Europy 29.

Zapisz swoje dziecko do końca maja i odbierz specjalną zniżkę w wysokości 50 zł!

Nie zwlekaj i zapisz się już dziś i miej pewność, iż Twoje miejsce będzie zarezerwowane.